İsim Arama

Botros İsminin Anlamı Nedir? Botros Ne Demek?

Botros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Botros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Botros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Botros isminin anlamı nedir? Botros ne demek?

Botros isminin anlamı nedir?
  • Botros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Botros isminin kökeni: Arapça
  • Botros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Botros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Botros ismindeki harf sayısı: 6
  • Botros isminin rengi: Mavi
  • Botros isminin nitelikeri: Sevimli, Pozitif, Romantik, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Botros

Botros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Botros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Botros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Botros İsmiyle Uyumlu İsimler

Botros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katharos, Kairos, Keros

Botros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eros, Stavros, Petros, Anargyros, Gregoros, Boutros, Isidoros, Kedros, Argyros, Eleutheros

Botros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Botros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Botros İsmi Konulabilir Mi?

Botros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Botros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Botros İsmi Caiz Mi?

Botros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Botros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Botros İsminin Özellikleri

Botros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Botros İsminin Sayı Analizi

Botros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
O: 18
T: 24
R: 21
O: 18
S: 22

Botros isminin numerolojik değeri: 105

Botros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Botros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Of çeker alır başımı giderim buradan
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Of çeker alır başımı giderim buradan
Serhat Gülseren

Botros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Botros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Botros

Botros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Botros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Botros

Botros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Botros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Botros

Botros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Botros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Botros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Botros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Sırdaş, Canayakın, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Botros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Botros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, İçine Kapanık, Sessiz, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Botros isminin Notasyonları Nelerdir?

Botros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
O: Ordu
T: Tokat
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Botros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
O: Osman
T: Temel
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Botros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
O: Oscar
T: Tanfo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Botros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
O: Oruç
T: Turgut
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Botros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Botros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Botros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Botros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Botros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.