İsim Arama

Boulos İsminin Anlamı Nedir? Boulos Ne Demek?

Boulos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Boulos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Boulos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Boulos isminin anlamı nedir? Boulos ne demek?

Boulos isminin anlamı nedir?
  • Boulos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Boulos isminin kökeni: Arapça
  • Boulos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Boulos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Boulos ismindeki harf sayısı: 6
  • Boulos isminin rengi: Mavi
  • Boulos isminin nitelikeri: Sevimli, Pozitif, Modern, Gösterişli, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Boulos

Boulos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Boulos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Boulos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Boulos İsmiyle Uyumlu İsimler

Boulos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Boulos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Boulos, Aischylos, Angelos, Aiolos, Talos, Melos, Apostolos, Pavlos, Evangelos, Boutros

Boulos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Boulos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Boulos İsmi Konulabilir Mi?

Boulos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Boulos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Boulos İsmi Caiz Mi?

Boulos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Boulos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Boulos İsminin Özellikleri

Boulos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Boulos İsminin Sayı Analizi

Boulos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
O: 18
U: 25
L: 15
O: 18
S: 22

Boulos isminin numerolojik değeri: 100

Boulos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Boulos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Of çeker alır başımı giderim buradan
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Lütfettin sende sevdin çok beni
Of çeker alır başımı giderim buradan
Serhat Gülseren

Boulos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Boulos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Boulos

Boulos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Boulos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Boulos

Boulos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Boulos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Boulos

Boulos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Boulos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Boulos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Boulos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Sırdaş, Misafirperver, Yetenekli, Espirili olmalarıdır.

Boulos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Boulos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, İçine Kapanık, Aceleci, Obur, Baskıcı olmalarıdır.

Boulos isminin Notasyonları Nelerdir?

Boulos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
O: Ordu
U: Uşak
L: Lüleburgaz
O: Ordu
S: Sinop

Boulos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
O: Osman
U: Ufuk
L: Lokum
O: Osman
S: Serhat

Boulos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
O: Oscar
U: Uniform
L: Lima
O: Oscar
S: Sierra

Boulos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
O: Oruç
U: Umman
L: Levent
O: Oruç
S: Seydi

Boulos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Boulos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Boulos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Boulos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Boulos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.