İsim Arama

Boutros İsminin Anlamı Nedir? Boutros Ne Demek?

Boutros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Boutros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Boutros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Boutros isminin anlamı nedir? Boutros ne demek?

Boutros isminin anlamı nedir?
  • Boutros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Boutros isminin kökeni: Arapça
  • Boutros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Boutros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Boutros ismindeki harf sayısı: 7
  • Boutros isminin rengi: Mavi
  • Boutros isminin nitelikeri: Sevimli, Pozitif, Modern, Romantik, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Boutros

Boutros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Boutros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Boutros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Boutros İsmiyle Uyumlu İsimler

Boutros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katharos, Kairos, Keros

Boutros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andros, Kristophoros, Petros, Stavros, Kyros, Isidoros, Gregoros, Botros, Theros, Kedros

Boutros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Boutros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Boutros İsmi Konulabilir Mi?

Boutros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Boutros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Boutros İsmi Caiz Mi?

Boutros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Boutros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Boutros İsminin Özellikleri

Boutros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Boutros İsminin Sayı Analizi

Boutros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
O: 18
U: 25
T: 24
R: 21
O: 18
S: 22

Boutros isminin numerolojik değeri: 130

Boutros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Boutros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Of çeker alır başımı giderim buradan
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Of çeker alır başımı giderim buradan
Serhat Gülseren

Boutros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Boutros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Boutros

Boutros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Boutros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Boutros

Boutros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Boutros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Boutros

Boutros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Boutros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Boutros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Boutros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Sırdaş, Misafirperver, Canayakın, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Boutros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Boutros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, İçine Kapanık, Aceleci, Sessiz, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Boutros isminin Notasyonları Nelerdir?

Boutros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
O: Ordu
U: Uşak
T: Tokat
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Boutros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
O: Osman
U: Ufuk
T: Temel
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Boutros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
O: Oscar
U: Uniform
T: Tanfo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Boutros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
O: Oruç
U: Umman
T: Turgut
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Boutros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Boutros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Boutros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Boutros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Boutros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.