İsim Arama

Butrus İsminin Anlamı Nedir? Butrus Ne Demek?

Butrus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Butrus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Butrus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Butrus isminin anlamı nedir? Butrus ne demek?

Butrus isminin anlamı nedir?
  • Butrus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Butrus isminin kökeni: Arapça
  • Butrus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Butrus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Butrus ismindeki harf sayısı: 6
  • Butrus isminin rengi: Mavi
  • Butrus isminin nitelikeri: Sevimli, Modern, Romantik, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Butrus

Butrus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Butrus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Butrus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Butrus İsmiyle Uyumlu İsimler

Butrus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Arus

Butrus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Irus, Amarus, Icarus, Petrus, Abderus, Homerus, Ambrus, Lazarus, Orus, Butrus

Butrus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Butrus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Butrus İsmi Konulabilir Mi?

Butrus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Butrus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Butrus İsmi Caiz Mi?

Butrus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Butrus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Butrus İsminin Özellikleri

Butrus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Butrus İsminin Sayı Analizi

Butrus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
U: 25
T: 24
R: 21
U: 25
S: 22

Butrus isminin numerolojik değeri: 119

Butrus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Butrus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Serhat Gülseren

Butrus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Butrus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Butrus

Butrus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Butrus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Butrus

Butrus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Butrus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Butrus

Butrus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Butrus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Butrus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Butrus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Misafirperver, Canayakın, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Butrus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Butrus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Aceleci, Sessiz, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Butrus isminin Notasyonları Nelerdir?

Butrus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
U: Uşak
T: Tokat
R: Rize
U: Uşak
S: Sinop

Butrus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
U: Ufuk
T: Temel
R: Rasim
U: Ufuk
S: Serhat

Butrus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
U: Uniform
T: Tanfo
R: Romeo
U: Uniform
S: Sierra

Butrus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
U: Umman
T: Turgut
R: Reis
U: Umman
S: Seydi

Butrus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Butrus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Butrus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Butrus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Butrus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.