İsim Arama

Amarus İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Amarus isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Amarus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amarus isminin anlamı nedir? Amarus ne demek?

  • Amarus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Amarus isminin kökeni: Yunanca
  • Amarus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amarus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amarus ismindeki harf sayısı: 6
  • Amarus isminin rengi: Mavi
  • Amarus isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Komik, Modern, Dürüst

Amarus İsminin Anlamı Nedir? Amarus Ne Demek?

Amarus isminin anlamı nedir?

Amarus İsminin Analizi

Amarus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amarus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Amarus İsminin Harf ve Sayı Analizi

Amarus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amarus İsmiyle Uyumlu İsimler

Amarus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amaliya, Amarise, Amapola, Amarantha, Amana, Amarande, Amaryah, Amaranda, Arus, Amazonia

Amarus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ambrus, Amasa, Abderus, Ahasuerus, Amaranth, Petrus, Amayak, Amad, Lazrus, Butrus

Amarus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amarus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amarus İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Amarus ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Amarus İsmi Konulabilir Mi?

Amarus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amarus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amarus İsmi Caiz Mi?

Amarus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amarus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amarus İsminin Diyanetteki Anlamı

Amarus isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Amarus isminin anlamı: Ölümsüz aşk

Amarus İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Amarus ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Amarus ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Amarus ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Amarus ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Amarus İsminin Özellikleri

Amarus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Amarus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Amarus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Attığın her adımda
Mazide bir eski aşk olmayalım
Attığın her adımda
Rengarenk düşlerim oldun Ayferim
Uğruna feda ettiklerimizi düşündükçe geride
Saklarım seni en derin’de.

Amarus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amarus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amarus

Amarus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amarus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amarus

Amarus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amarus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amarus

Amarus İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Amarus isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Amarus isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Amarus isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Amarus isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Amarus isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Amarus isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Amarus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amarus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amarus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amarus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Maceracı, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Amarus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amarus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Amarus isminin Notasyonları Nelerdir?

Amarus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
A: Adana
R: Rize
U: Uşak
S: Sinop

Amarus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
U: Ufuk
S: Serhat

Amarus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
U: Uniform
S: Sierra

Amarus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
U: Umman
S: Seydi

Amarus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amarus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amarus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amarus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amarus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

amarus isminin numerolojisi, amarus isminin enerjisi, amarus isminin arapça yazlışı, amarus isminin hikayesi, amarus isminin burcu, amarus isminin uğurlu sayısı, amarus isminin ebced değeri, amarus isminin rengi, amarus isminin harf analizi