İsim Arama

Amaranth İsminin Anlamı Nedir? Amaranth Ne Demek?

Amaranth ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amaranth isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amaranth isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amaranth isminin anlamı nedir? Amaranth ne demek?

Amaranth isminin anlamı nedir?
  • Amaranth isminin cinsiyeti: Erkek
  • Amaranth isminin kökeni: Yunanca
  • Amaranth isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amaranth ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amaranth ismindeki harf sayısı: 8
  • Amaranth isminin rengi: Mavi
  • Amaranth isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Komik, Misafirperver, Romantik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amaranth

Amaranth isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amaranth ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Amaranth isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amaranth İsmiyle Uyumlu İsimler

Amaranth İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amazonia, Amarantha, Amarande, Amaliya, Amaranda, Amayah, Amaya, Amala, Amapola, Amaryssein

Amaranth İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amad, Amanullah, Amayak, Amasa, Amaç, Amasia, Amashi-Ali, Amaranth, Amazasp, Amarus

Amaranth ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amaranth İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amaranth İsmi Konulabilir Mi?

Amaranth isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amaranth isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amaranth İsmi Caiz Mi?

Amaranth ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amaranth isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amaranth İsminin Özellikleri

Amaranth isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Amaranth İsminin Sayı Analizi

Amaranth isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
A: 1
R: 21
A: 1
N: 17
T: 24
H: 10

Amaranth isminin numerolojik değeri: 91

Amaranth İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Amaranth İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Mutlu olmam için adın attın sen yarim
Artık bu gönül sadece senindir yar
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar
Nefise Neriman Çelebi
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Her gece rüyamda görüyorum seni

Amaranth İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amaranth isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amaranth

Amaranth İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amaranth isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amaranth

Amaranth İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amaranth isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amaranth

Amaranth İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amaranth ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amaranth İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amaranth ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Maceracı, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sakin olmalarıdır.

Amaranth İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amaranth ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Panik olmalarıdır.

Amaranth isminin Notasyonları Nelerdir?

Amaranth isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
A: Adana
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay

Amaranth Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan

Amaranth isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
N: November
T: Tanfo
H: Hotel

Amaranth isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat

Amaranth İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amaranth ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amaranth ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amaranth ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amaranth İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.