İsim Arama

Timandra İsminin Anlamı Nedir? Timandra Ne Demek?

Timandra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Timandra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Timandra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Timandra isminin anlamı nedir? Timandra ne demek?

Timandra isminin anlamı nedir?
  • Timandra isminin cinsiyeti: Kız
  • Timandra isminin kökeni: Yunanca
  • Timandra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Timandra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Timandra ismindeki harf sayısı: 8
  • Timandra isminin rengi: Pembe
  • Timandra isminin nitelikeri: Romantik, Yaramaz, Uyumlu, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Timandra

Timandra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Timandra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Timandra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Timandra İsmiyle Uyumlu İsimler

Timandra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Timandra, Idra, Kasondra, Kassandra, Hydra, Lysandra, Anaxandra, Hadra, Nadra, Andra

Timandra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Timofei, Timurtaş, Timothey, Timothée, Timotheos, Timurcan, Timurlenk, Timur, Timuçin, Timoleon

Timandra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Timandra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Timandra İsmi Konulabilir Mi?

Timandra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Timandra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Timandra İsmi Caiz Mi?

Timandra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Timandra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Timandra İsminin Özellikleri

Timandra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Timandra İsminin Sayı Analizi

Timandra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
İ: 12
M: 16
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
A: 1

Timandra isminin numerolojik değeri: 97

Timandra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Timandra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tenin kokusu gitmedi hala
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Ansızın çıkıverdin karşıma

Timandra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Timandra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Timandra

Timandra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Timandra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Timandra

Timandra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Timandra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Timandra

Timandra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Timandra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Timandra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Timandra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Enerjik, Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Timandra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Timandra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Timandra isminin Notasyonları Nelerdir?

Timandra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Timandra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Timandra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
M: Mike
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Timandra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Timandra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Timandra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Timandra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Timandra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Timandra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.