İsim Arama

Phedra İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Phedra isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Phedra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Phedra isminin anlamı nedir? Phedra ne demek?

  • Phedra isminin cinsiyeti: Kız
  • Phedra isminin kökeni: Yunanca
  • Phedra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Phedra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Phedra ismindeki harf sayısı: 6
  • Phedra isminin rengi: Pembe
  • Phedra isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, Çalışkan, Agresif, Komik, İnatçı

Phedra İsminin Anlamı Nedir? Phedra Ne Demek?

Phedra isminin anlamı nedir?

Phedra İsminin Analizi

Phedra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Phedra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Phedra İsminin Harf ve Sayı Analizi

Phedra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Phedra İsmiyle Uyumlu İsimler

Phedra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hydra, Kassandra, Pherenike, Lysandra, Candra, Timandra, Kasondra, Phedra, Anaxandra, Andra

Phedra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Phedra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Phedra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Phedra İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Phedra ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Phedra İsmi Konulabilir Mi?

Phedra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Phedra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Phedra İsmi Caiz Mi?

Phedra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Phedra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Phedra İsminin Diyanetteki Anlamı

Phedra isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Phedra isminin anlamı: Parlak

Phedra İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Phedra ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Phedra ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Phedra ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Phedra ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Phedra İsminin Özellikleri

Phedra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Phedra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Phedra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Haluk’un bahşettiği,
Eski acıları yaşıyordum ben yokluğunda
Dertler acılar bitecek elbet
Resmine bakarak avutuyorum kendimi
Aşkım sen oldun inan umudum oldun

Phedra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Phedra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Phedra

Phedra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Phedra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Phedra

Phedra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Phedra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Phedra

Phedra İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Phedra isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Phedra isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Phedra isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Phedra isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Phedra isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Phedra isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Phedra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Phedra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Phedra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Phedra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Duygusal, Güçlü, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Phedra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Phedra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Phedra isminin Notasyonları Nelerdir?

Phedra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
E: Edirne
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Phedra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
E: Ekrem
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Phedra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
E: Echo
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Phedra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
E: Engin
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Phedra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Phedra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Phedra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Phedra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Phedra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

phedra isminin numerolojisi, phedra isminin enerjisi, phedra isminin arapça yazlışı, phedra isminin hikayesi, phedra isminin burcu, phedra isminin uğurlu sayısı, phedra isminin ebced değeri, phedra isminin rengi, phedra isminin harf analizi