İsim Arama

Candra İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Candra isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Candra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Candra isminin anlamı nedir? Candra ne demek?

  • Candra isminin cinsiyeti: Kız
  • Candra isminin kökeni: Yunanca
  • Candra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Candra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Candra ismindeki harf sayısı: 6
  • Candra isminin rengi: Pembe
  • Candra isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik

Candra İsminin Anlamı Nedir? Candra Ne Demek?

Candra isminin anlamı nedir?

Candra İsminin Analizi

Candra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Candra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Candra İsminin Harf ve Sayı Analizi

Candra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Candra İsmiyle Uyumlu İsimler

Candra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Canfes, Canaş, Cana, Anaxandra, Candan, Kasondra, Canhanım, Timandra, Canfidan, Canözen

Candra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Candaner, Cankılıç, Canalp, Canat, Cankurt, Canfer, Cansal, Canaltay, Canol, Can

Candra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Candra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Candra İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Candra ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Candra İsmi Konulabilir Mi?

Candra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Candra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Candra İsmi Caiz Mi?

Candra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Candra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Candra İsminin Diyanetteki Anlamı

Candra isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Candra isminin anlamı: Ay

Candra İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Candra ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Candra ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Candra ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Candra ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Candra İsminin Özellikleri

Candra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Candra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Candra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi yüreğim benim
Aşkımı herkes duyacak.
Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?
Dur da dinle aşkın anlamı neymiş
Rüyalarımın en derin duygusuna.
Aşkımı herkes duyacak.

Candra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Candra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Candra

Candra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Candra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Candra

Candra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Candra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Candra

Candra İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Candra isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Candra isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Candra isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Candra isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Candra isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Candra isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Candra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Candra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Candra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Candra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Candra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Candra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Candra isminin Notasyonları Nelerdir?

Candra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Candra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Candra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Candra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Candra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Candra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Candra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Candra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Candra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

candra isminin numerolojisi, candra isminin enerjisi, candra isminin arapça yazlışı, candra isminin hikayesi, candra isminin burcu, candra isminin uğurlu sayısı, candra isminin ebced değeri, candra isminin rengi, candra isminin harf analizi