İsim Arama

Carissa İsminin Anlamı Nedir? Carissa Ne Demek?

Carissa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Carissa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Carissa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Carissa isminin anlamı nedir? Carissa ne demek?

Carissa isminin anlamı nedir?
  • Carissa isminin cinsiyeti: Kız
  • Carissa isminin kökeni: Yunanca
  • Carissa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Carissa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Carissa ismindeki harf sayısı: 7
  • Carissa isminin rengi: Pembe
  • Carissa isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Carissa

Carissa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Carissa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Carissa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Carissa İsmiyle Uyumlu İsimler

Carissa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karessa, Alessa, Carmit, Vanessa, Malissa, Amissa, Marpessa, Arissa, Melissa, Thalassa

Carissa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Carullah, Caran, Carmi, Carolos, Carim, Massa, Meissa

Carissa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Carissa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Carissa İsmi Konulabilir Mi?

Carissa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Carissa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Carissa İsmi Caiz Mi?

Carissa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Carissa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Carissa İsminin Özellikleri

Carissa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Carissa İsminin Sayı Analizi

Carissa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22
S: 22
A: 1

Carissa isminin numerolojik değeri: 82

Carissa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Carissa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Carissa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Carissa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Carissa

Carissa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Carissa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Carissa

Carissa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Carissa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Carissa

Carissa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Carissa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Carissa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Carissa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Carissa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Carissa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Carissa isminin Notasyonları Nelerdir?

Carissa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Carissa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Carissa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Carissa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Carissa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Carissa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Carissa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Carissa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Carissa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.