İsim Arama

Candra İsminin Anlamı Nedir? Candra Ne Demek?

Candra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Candra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Candra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Candra isminin anlamı nedir? Candra ne demek?

Candra isminin anlamı nedir?
  • Candra isminin cinsiyeti: Kız
  • Candra isminin kökeni: Yunanca
  • Candra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Candra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Candra ismindeki harf sayısı: 6
  • Candra isminin rengi: Pembe
  • Candra isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Candra

Candra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Candra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Candra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Candra İsmiyle Uyumlu İsimler

Candra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cansev, Canözlem, Canane, Phedra, Canfeda, Hadra, Canaş, Canperver, Cansever, Canıpek

Candra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cangiray, Cankurt, Canip, Cantekin, Canaydın, Cankoç, Canat, Canol, Canalp, Cankorur

Candra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Candra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Candra İsmi Konulabilir Mi?

Candra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Candra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Candra İsmi Caiz Mi?

Candra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Candra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Candra İsminin Özellikleri

Candra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Candra İsminin Sayı Analizi

Candra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
A: 1

Candra isminin numerolojik değeri: 48

Candra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Candra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Rabbim beni sana bağışlasın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Candra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Candra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Candra

Candra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Candra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Candra

Candra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Candra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Candra

Candra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Candra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Candra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Candra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Candra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Candra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Candra isminin Notasyonları Nelerdir?

Candra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Candra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Candra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Candra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Candra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Candra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Candra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Candra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Candra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.