İsim Arama

Kasondra İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Kasondra isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Kasondra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kasondra isminin anlamı nedir? Kasondra ne demek?

  • Kasondra isminin cinsiyeti: Kız
  • Kasondra isminin kökeni: Yunanca
  • Kasondra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kasondra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kasondra ismindeki harf sayısı: 8
  • Kasondra isminin rengi: Pembe
  • Kasondra isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Dürüst, Pozitif, Misafirperver, Agresif, Komik

Kasondra İsminin Anlamı Nedir? Kasondra Ne Demek?

Kasondra isminin anlamı nedir?

Kasondra İsminin Analizi

Kasondra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kasondra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Kasondra İsminin Harf ve Sayı Analizi

Kasondra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kasondra İsmiyle Uyumlu İsimler

Kasondra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Candra, Hadra, Kasondra, Kaska, Nadra, Phedra, Kassandra, Lysandra, Phaedra, Hydra

Kasondra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kasar, Kasal, Kasırga, Kassim, Kasım

Kasondra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kasondra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kasondra İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kasondra ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Kasondra İsmi Konulabilir Mi?

Kasondra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kasondra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kasondra İsmi Caiz Mi?

Kasondra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kasondra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kasondra İsminin Diyanetteki Anlamı

Kasondra isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Kasondra isminin anlamı: peygamber Cassandra göz ardı elde

Kasondra İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Kasondra ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Kasondra ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Kasondra ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Kasondra ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Kasondra İsminin Özellikleri

Kasondra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kasondra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Kasondra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kar tanem birtanem benim
Ama inan çok özleniyorsun
Sonsuza kadar gülerek
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Nedensiz ayrılıklara bir son ver ne olur
Darda kalmayasın bir ömür boyu
Ruhunda kopar derin fırtınalar
Ama inan çok özleniyorsun

Kasondra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kasondra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kasondra

Kasondra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kasondra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kasondra

Kasondra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kasondra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kasondra

Kasondra İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Kasondra isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Kasondra isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Kasondra isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Kasondra isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Kasondra isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Kasondra isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Kasondra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kasondra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kasondra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kasondra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Espirili, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Kasondra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kasondra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Baskıcı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Kasondra isminin Notasyonları Nelerdir?

Kasondra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
S: Sinop
O: Ordu
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Kasondra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
S: Serhat
O: Osman
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Kasondra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
S: Sierra
O: Oscar
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Kasondra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
S: Seydi
O: Oruç
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Kasondra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kasondra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kasondra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kasondra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kasondra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

kasondra isminin numerolojisi, kasondra isminin enerjisi, kasondra isminin arapça yazlışı, kasondra isminin hikayesi, kasondra isminin burcu, kasondra isminin uğurlu sayısı, kasondra isminin ebced değeri, kasondra isminin rengi, kasondra isminin harf analizi