İsim Arama

Kasmo İsminin Anlamı Nedir? Kasmo Ne Demek?

Kasmo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kasmo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kasmo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kasmo isminin anlamı nedir? Kasmo ne demek?

Kasmo isminin anlamı nedir?
  • Kasmo isminin cinsiyeti: Kız
  • Kasmo isminin kökeni: Yunanca
  • Kasmo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kasmo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kasmo ismindeki harf sayısı: 5
  • Kasmo isminin rengi: Pembe
  • Kasmo isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Dürüst, Uyumlu, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kasmo

Kasmo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kasmo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Kasmo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kasmo İsmiyle Uyumlu İsimler

Kasmo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kasondra, Kaska, Kassandra, Kosmo, Kasmo, Kasma

Kasmo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kasım, Cosmo, Kasırga, Kasal, Kassim, Kasar

Kasmo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kasmo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kasmo İsmi Konulabilir Mi?

Kasmo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kasmo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kasmo İsmi Caiz Mi?

Kasmo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kasmo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kasmo İsminin Özellikleri

Kasmo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Kasmo İsminin Sayı Analizi

Kasmo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
S: 22
M: 16
O: 18

Kasmo isminin numerolojik değeri: 71

Kasmo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kasmo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Onur Ayva

Kasmo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kasmo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kasmo

Kasmo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kasmo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kasmo

Kasmo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kasmo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kasmo

Kasmo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kasmo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kasmo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kasmo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Espirili, Zeki, Sırdaş olmalarıdır.

Kasmo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kasmo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, İçine Kapanık olmalarıdır.

Kasmo isminin Notasyonları Nelerdir?

Kasmo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
S: Sinop
M: Muş
O: Ordu

Kasmo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
S: Serhat
M: Mehmet
O: Osman

Kasmo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
S: Sierra
M: Mike
O: Oscar

Kasmo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
S: Seydi
M: Merih
O: Oruç

Kasmo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kasmo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kasmo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kasmo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kasmo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.