İsim Arama

Kasondra İsminin Anlamı Nedir? Kasondra Ne Demek?

Kasondra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kasondra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kasondra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kasondra isminin anlamı nedir? Kasondra ne demek?

Kasondra isminin anlamı nedir?
  • Kasondra isminin cinsiyeti: Kız
  • Kasondra isminin kökeni: Yunanca
  • Kasondra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kasondra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kasondra ismindeki harf sayısı: 8
  • Kasondra isminin rengi: Pembe
  • Kasondra isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Dürüst, Pozitif, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kasondra

Kasondra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kasondra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kasondra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kasondra İsmiyle Uyumlu İsimler

Kasondra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Timandra, Phaedra, Kassandra, Hadra, Idra, Anaxandra, Nadra, Kaska, Kasma, Kasondra

Kasondra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kasım, Kassim, Kasal, Kasırga, Kasar

Kasondra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kasondra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kasondra İsmi Konulabilir Mi?

Kasondra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kasondra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kasondra İsmi Caiz Mi?

Kasondra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kasondra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kasondra İsminin Özellikleri

Kasondra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kasondra İsminin Sayı Analizi

Kasondra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
S: 22
O: 18
N: 17
D: 5
R: 21
A: 1

Kasondra isminin numerolojik değeri: 99

Kasondra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Kasondra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Olmaz olsun böyle ızdırap
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Kasondra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kasondra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kasondra

Kasondra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kasondra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kasondra

Kasondra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kasondra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kasondra

Kasondra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kasondra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kasondra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kasondra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Espirili, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Kasondra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kasondra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Baskıcı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Kasondra isminin Notasyonları Nelerdir?

Kasondra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
S: Sinop
O: Ordu
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Kasondra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
S: Serhat
O: Osman
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Kasondra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
S: Sierra
O: Oscar
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Kasondra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
S: Seydi
O: Oruç
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Kasondra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kasondra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kasondra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kasondra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kasondra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.