İsim Arama

Kassandra İsminin Anlamı Nedir? Kassandra Ne Demek?

Kassandra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kassandra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kassandra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kassandra isminin anlamı nedir? Kassandra ne demek?

Kassandra isminin anlamı nedir?
  • Kassandra isminin cinsiyeti: Kız
  • Kassandra isminin kökeni: Yunanca
  • Kassandra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kassandra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kassandra ismindeki harf sayısı: 9
  • Kassandra isminin rengi: Pembe
  • Kassandra isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Dürüst, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kassandra

Kassandra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kassandra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kassandra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kassandra İsmiyle Uyumlu İsimler

Kassandra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Phedra, Hydra, Anaxandra, Phaedra, Andra, Timandra, Kaska, Hadra, Kassandra, Idra

Kassandra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kasar, Kasırga, Kasım, Kassim, Kasal

Kassandra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kassandra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kassandra İsmi Konulabilir Mi?

Kassandra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kassandra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kassandra İsmi Caiz Mi?

Kassandra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kassandra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kassandra İsminin Özellikleri

Kassandra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kassandra İsminin Sayı Analizi

Kassandra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
S: 22
S: 22
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
A: 1

Kassandra isminin numerolojik değeri: 104

Kassandra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Kassandra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Artık seninim ve seninleyim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Derdime dermanım sensin ey yar
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim

Kassandra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kassandra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kassandra

Kassandra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kassandra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kassandra

Kassandra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kassandra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kassandra

Kassandra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kassandra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kassandra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kassandra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Espirili, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Kassandra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kassandra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Kassandra isminin Notasyonları Nelerdir?

Kassandra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Kassandra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Kassandra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Kassandra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Kassandra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kassandra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kassandra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kassandra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kassandra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.