İsim Arama

Katalina İsminin Anlamı Nedir? Katalina Ne Demek?

Katalina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Katalina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Katalina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Katalina isminin anlamı nedir? Katalina ne demek?

Katalina isminin anlamı nedir?
  • Katalina isminin cinsiyeti: Kız
  • Katalina isminin kökeni: Yunanca
  • Katalina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Katalina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Katalina ismindeki harf sayısı: 8
  • Katalina isminin rengi: Pembe
  • Katalina isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Romantik, Gösterişli, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Katalina

Katalina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Katalina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Katalina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Katalina İsmiyle Uyumlu İsimler

Katalina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Akilina, Evangelina, Katre, Jarina, Eugina, Medina, Fatina, Elaina, Kathelyn, Thina

Katalina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zelina, Zarina, Katı, Mekselina, Katıhan, Sina, Sirina, Kateb, Idina, Kathlynn

Katalina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Katalina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Katalina İsmi Konulabilir Mi?

Katalina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Katalina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Katalina İsmi Caiz Mi?

Katalina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Katalina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Katalina İsminin Özellikleri

Katalina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Katalina İsminin Sayı Analizi

Katalina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
T: 24
A: 1
L: 15
İ: 12
N: 17
A: 1

Katalina isminin numerolojik değeri: 85

Katalina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Katalina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
Aşka doğru yol alacağız biz
Tahammülsüz seviyorum seni birtanem…
Aşka doğru yol alacağız biz
Lafta değil gönülden sana sevdalıyım yar
İçimizde yeşersin umut tohumları
Ne zaman aklıma gelsen dalıp giderim uzaklara..
Aşka doğru yol alacağız biz

Katalina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Katalina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Katalina

Katalina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Katalina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Katalina

Katalina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Katalina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Katalina

Katalina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Katalina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Katalina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Katalina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Canayakın, Yetenekli, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Katalina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Katalina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sessiz, Obur, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Katalina isminin Notasyonları Nelerdir?

Katalina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
T: Tokat
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Katalina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Katalina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Katalina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Katalina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Katalina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Katalina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Katalina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Katalina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.