İsim Arama

Katharine İsminin Anlamı Nedir? Katharine Ne Demek?

Katharine ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Katharine isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Katharine isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Katharine isminin anlamı nedir? Katharine ne demek?

Katharine isminin anlamı nedir?
  • Katharine isminin cinsiyeti: Kız
  • Katharine isminin kökeni: Yunanca
  • Katharine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Katharine ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Katharine ismindeki harf sayısı: 9
  • Katharine isminin rengi: Pembe
  • Katharine isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Komik, Yaramaz, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Katharine

Katharine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Katharine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Katharine isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Katharine İsmiyle Uyumlu İsimler

Katharine İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mihine, Katun, Seraphine, Şahine, Semine, Koline, Sakine, Muhsine, Katina, Türkine

Katharine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Katıhan, Katı, Kateb, Kathlynn

Katharine ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Katharine İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Katharine İsmi Konulabilir Mi?

Katharine isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Katharine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Katharine İsmi Caiz Mi?

Katharine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Katharine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Katharine İsminin Özellikleri

Katharine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Katharine İsminin Sayı Analizi

Katharine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
T: 24
H: 10
A: 1
R: 21
İ: 12
N: 17
E: 6

Katharine isminin numerolojik değeri: 106

Katharine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Katharine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Katharine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Katharine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Katharine

Katharine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Katharine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Katharine

Katharine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Katharine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Katharine

Katharine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Katharine Hepburn: Katharine Houghton Hepburn, altı çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak 12 Mayıs 1907 tarihinde, Hartford, Connecticut'ta doğdu. Babası Thomas Norval Hepburn, annesi Katharine Martha Houghton’dur. Kingswood-Oxford School'da okudu. Ardından 1924'te Bryn Mawr College'ı kazandı. Hepburn oyuncu olmaya karar vererek Bryn Mawr'ı bıraktı. Broadway sahnesine ilk çıkışı 12 Kasım 1928'de, Cort Theatre'da gerçekleşti. Katharine Hepburn Temmuz 1932'de Kaliforniya'ya gittiğinde 25 yaşındaydı.Üçüncü filmi “...
Katharine İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Katharine ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Canayakın, Sakin, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Katharine İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Katharine ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sessiz, Panik, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Katharine isminin Notasyonları Nelerdir?

Katharine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Katharine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Katharine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
İ:
N: November
E: Echo

Katharine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Katharine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Katharine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Katharine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Katharine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Katharine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.