İsim Arama

Katharos İsminin Anlamı Nedir? Katharos Ne Demek?

Katharos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Katharos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Katharos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Katharos isminin anlamı nedir? Katharos ne demek?

Katharos isminin anlamı nedir?
  • Katharos isminin cinsiyeti: Kız
  • Katharos isminin kökeni: Yunanca
  • Katharos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Katharos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Katharos ismindeki harf sayısı: 8
  • Katharos isminin rengi: Pembe
  • Katharos isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Komik, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Katharos

Katharos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Katharos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Katharos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Katharos İsmiyle Uyumlu İsimler

Katharos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katibe, Kathrina, Katharos, Kathelyn, Katriana, Kairos, Katun, Katina, Keros, Katica

Katharos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theros, Heliodoros, Stavros, Boutros, Toros, Gregoros, Botros, Andros, Petros, Kristophoros

Katharos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Katharos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Katharos İsmi Konulabilir Mi?

Katharos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Katharos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Katharos İsmi Caiz Mi?

Katharos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Katharos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Katharos İsminin Özellikleri

Katharos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Katharos İsminin Sayı Analizi

Katharos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
T: 24
H: 10
A: 1
R: 21
O: 18
S: 22

Katharos isminin numerolojik değeri: 111

Katharos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Katharos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Ağlıyorum yanımda yoksun sen diye
Tek aşkım sen sevdiğim sensin
Hasretin beni inan deli ediyor
Ağlıyorum yanımda yoksun sen diye
Resimlerine bakım ağlarım yarim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
S onsuz yaşam kaynağım, saadet pınarımsın

Katharos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Katharos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Katharos

Katharos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Katharos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Katharos

Katharos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Katharos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Katharos

Katharos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Katharos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Katharos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Katharos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Canayakın, Sakin, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Katharos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Katharos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sessiz, Panik, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Katharos isminin Notasyonları Nelerdir?

Katharos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Katharos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Katharos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Katharos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Katharos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Katharos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Katharos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Katharos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Katharos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.