İsim Arama

Kasma İsminin Anlamı Nedir? Kasma Ne Demek?

Kasma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kasma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kasma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kasma isminin anlamı nedir? Kasma ne demek?

Kasma isminin anlamı nedir?
  • Kasma isminin cinsiyeti: Kız
  • Kasma isminin kökeni: Yunanca
  • Kasma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kasma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kasma ismindeki harf sayısı: 5
  • Kasma isminin rengi: Pembe
  • Kasma isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Dürüst, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kasma

Kasma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kasma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kasma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kasma İsmiyle Uyumlu İsimler

Kasma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kasondra, Asma, Bisma, Basma, Esma, Kaska, Kasmo, Desma, Cosma, Charisma

Kasma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kasım, Kasar, Kasal, Kassim, Kasırga

Kasma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kasma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kasma İsmi Konulabilir Mi?

Kasma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kasma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kasma İsmi Caiz Mi?

Kasma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kasma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kasma İsminin Özellikleri

Kasma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Kasma İsminin Sayı Analizi

Kasma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
S: 22
M: 16
A: 1

Kasma isminin numerolojik değeri: 54

Kasma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kasma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
Artık seninim ve seninleyim
Seni seviyorum inan Barlasım
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Artık seninim ve seninleyim

Kasma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kasma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kasma

Kasma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kasma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kasma

Kasma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kasma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kasma

Kasma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kasma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kasma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kasma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Espirili, Zeki olmalarıdır.

Kasma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kasma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Kasma isminin Notasyonları Nelerdir?

Kasma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
S: Sinop
M: Muş
A: Adana

Kasma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet

Kasma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa

Kasma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın

Kasma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kasma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kasma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kasma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kasma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.