İsim Arama

Desma İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Desma isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Desma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Desma isminin anlamı nedir? Desma ne demek?

  • Desma isminin cinsiyeti: Kız
  • Desma isminin kökeni: Yunanca
  • Desma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Desma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Desma ismindeki harf sayısı: 5
  • Desma isminin rengi: Pembe
  • Desma isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Dürüst, Uyumlu, İnatçı

Desma İsminin Anlamı Nedir? Desma Ne Demek?

Desma isminin anlamı nedir?

Desma İsminin Analizi

Desma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Desma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Desma İsminin Harf ve Sayı Analizi

Desma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Desma İsmiyle Uyumlu İsimler

Desma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Esma, Desdemona, Destgür, Destina, Despoina, Dessa, Cosma, Charisma, Kasma, Destegül

Desma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Desma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Desma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Desma İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Desma ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Desma İsmi Konulabilir Mi?

Desma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Desma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Desma İsmi Caiz Mi?

Desma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Desma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Desma İsminin Diyanetteki Anlamı

Desma isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Desma isminin anlamı: rehin, bağ

Desma İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Desma ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Desma ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Desma ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Desma ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Desma İsminin Özellikleri

Desma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Desma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Desma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri unutup aşka dalalım
En tepelerde tutardım onu!
Sen hep benim ol benimle kal
Melek yüzlü sevgilim.
Arzum’dur sana kavuşmak tez vakit’te.

Desma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Desma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Desma

Desma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Desma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Desma

Desma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Desma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Desma

Desma İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Desma isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Desma isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Desma isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Desma isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Desma isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Desma isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Desma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Desma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Desma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Desma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Espirili, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Desma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Desma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Desma isminin Notasyonları Nelerdir?

Desma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop
M: Muş
A: Adana

Desma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet

Desma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa

Desma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın

Desma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Desma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Desma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Desma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Desma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

desma isminin numerolojisi, desma isminin enerjisi, desma isminin arapça yazlışı, desma isminin hikayesi, desma isminin burcu, desma isminin uğurlu sayısı, desma isminin ebced değeri, desma isminin rengi, desma isminin harf analizi