İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Cansu İsminin Anlamı

  • Cansu isminin cinsiyeti: Kız
  • Cansu isminin kökeni: Türkçe
  • Cansu isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cansu ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cansu ismindeki harf sayısı: 5
  • Cansu isminin rengi: Pembe

Cansu İsminin Anlamı Nedir?

Cansu isminin anlamı nedir, Cansu ne demektir, Cansu ne anlama gelir, Cansu manası nedir?

Cansu İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Cansu ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Cansu İsmi Konulabilir Mi?

Cansu ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cansu isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cansu İsmi Caiz Mi?

Cansu ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cansu isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Cansu İsminin Analizi

Cansu isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cansu ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Cansu İsminin Özellikleri

Cansu isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Cansu İsminin Numerolojisi

Cansu isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
N: 17
S: 22
U: 25

Cansu isminin numerolojik değeri: 68

Cansu İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Cansu İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana
Naçiz yüreğim alışık değil karanlıklara
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Umudu yine bıraktım sana kavuşacağım zamanlara

Cansu İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cansu isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cansu İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cansu isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cansu İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cansu isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cansu İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Cansu Canan Özgen: Habertürk kanalında ‘Öteki Gündem’in sunuculuğunu yapmaktadır. Cansu Canan Özgen, 23 Eylül 1989 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Anne tarafı Erzurumlu...
  • Cansu Dere: Cansu Dere, 1980 Ankara doğumlu manken, oyuncu. Türkiye’nin en başarılı mankenlerinden biri olan Cansu Dere aynı zamanda sunuculuk da yaptı. Cansu Der...
  • Cansu Taşkın: İnstagram hesabından en ince belli manken olma ünvanını kanıtlar nitelikte fotoğraflar yayınlaması ile dikkatleri çekti.Cansu Taşkın, 15 Kasım 1992 ta...
  • Cansu Tosun: Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Al...
Cansu İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Cansu Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam
S: Serhat
U: Ufuk

Cansu İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Cansu isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün
S: Seydi
U: Umman

Cansu İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Cansu isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
N: November
S: Sierra
U: Uniform

Cansu İsminin TDK Notasyonu

Cansu isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde
S: Sinop
U: Uşak

Cansu İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cansu ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cansu ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cansu ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Cansu İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 8 yorum yapılmıştır.

Cansu Öksüz
11.02.2019

Cansu isminin anlamı ne.

Cansu
04.02.2019

Aynı ben tam beni anlatıyor.

Bok
03.02.2019

Hiç birşey anlamadım.

Cansu
25.01.2019

Her şeyiyle aynı adımı çok seviyorum.

Cansu Yıldız
02.12.2018

Adıma bayılıyorum.

Cansu Berk
24.11.2018

Adımı çokkkk seviyorum.

Cansub
24.03.2018

Benim güzel çıktı adım cansu.

Cansu
15.02.2018

Çalışkanmışım acaba 🤗🤗🤗🤗🤔🤔🤔🤔🤔.