İsim Arama

Phaedra İsminin Anlamı Nedir? Phaedra Ne Demek?

Phaedra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Phaedra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Phaedra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Phaedra isminin anlamı nedir? Phaedra ne demek?

Phaedra isminin anlamı nedir?
  • Phaedra isminin cinsiyeti: Kız
  • Phaedra isminin kökeni: Yunanca
  • Phaedra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Phaedra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Phaedra ismindeki harf sayısı: 7
  • Phaedra isminin rengi: Pembe
  • Phaedra isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, İnatçı, Çalışkan, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Phaedra

Phaedra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Phaedra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Phaedra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Phaedra İsmiyle Uyumlu İsimler

Phaedra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nadra, Phedra, Candra, Lysandra, Idra, Timandra, Kasondra, Anaxandra, Phaedra, Hadra

Phaedra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Phaedra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Phaedra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Phaedra İsmi Konulabilir Mi?

Phaedra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Phaedra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Phaedra İsmi Caiz Mi?

Phaedra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Phaedra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Phaedra İsminin Özellikleri

Phaedra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Phaedra İsminin Sayı Analizi

Phaedra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
H: 10
A: 1
E: 6
D: 5
R: 21
A: 1

Phaedra isminin numerolojik değeri: 64

Phaedra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Phaedra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Hasret ile seni bekliyorum ben
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Eninde sonunda benim olacaksın
Darda kalmayasın bir ömür boyu
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Phaedra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Phaedra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Phaedra

Phaedra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Phaedra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Phaedra

Phaedra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Phaedra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Phaedra

Phaedra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Phaedra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Phaedra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Phaedra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Girişken, Duygusal, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Phaedra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Phaedra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, Agresif, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Phaedra isminin Notasyonları Nelerdir?

Phaedra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
A: Adana
E: Edirne
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Phaedra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
A: Ahmet
E: Ekrem
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Phaedra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
A: Alfa
E: Echo
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Phaedra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
A: Aydın
E: Engin
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Phaedra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Phaedra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Phaedra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Phaedra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Phaedra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.