İsim Arama

Timona İsminin Anlamı Nedir? Timona Ne Demek?

Timona ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Timona isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Timona isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Timona isminin anlamı nedir? Timona ne demek?

Timona isminin anlamı nedir?
  • Timona isminin cinsiyeti: Kız
  • Timona isminin kökeni: Yunanca
  • Timona isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Timona ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Timona ismindeki harf sayısı: 6
  • Timona isminin rengi: Pembe
  • Timona isminin nitelikeri: Romantik, Yaramaz, Uyumlu, Pozitif, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Timona

Timona isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Timona ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Timona isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Timona İsmiyle Uyumlu İsimler

Timona İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yona, Levona, Timandra, Desdemona, Neona, Latona, Timona, Theona, Sharona, Moona

Timona İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Timurhan, Timun, Timeus, Timofei, Timotheos, Timothey, Timuröz, Timurcan, Timurkan, Timoleon

Timona ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Timona İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Timona İsmi Konulabilir Mi?

Timona isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Timona isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Timona İsmi Caiz Mi?

Timona ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Timona isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Timona İsminin Özellikleri

Timona isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Timona İsminin Sayı Analizi

Timona isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
İ: 12
M: 16
O: 18
N: 17
A: 1

Timona isminin numerolojik değeri: 88

Timona İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Timona İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan çok sevdim ben seni
İçeri sen girince
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Timona İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Timona isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Timona

Timona İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Timona isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Timona

Timona İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Timona isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Timona

Timona İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Timona ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Timona İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Timona ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Enerjik, Zeki, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Timona İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Timona ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Timona isminin Notasyonları Nelerdir?

Timona isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
M: Muş
O: Ordu
N: Niğde
A: Adana

Timona Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
M: Mehmet
O: Osman
N: Nizam
A: Ahmet

Timona isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
M: Mike
O: Oscar
N: November
A: Alfa

Timona isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
M: Merih
O: Oruç
N: Neptün
A: Aydın

Timona İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Timona ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Timona ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Timona ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Timona İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.