İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Timur İsminin Anlamı

 • Timur isminin cinsiyeti: Erkek
 • Timur isminin kökeni: Türkçe
 • Timur isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Timur ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Timur ismindeki harf sayısı: 5
 • Timur isminin rengi: Mavi

Timur İsminin Anlamı Nedir?

Timur isminin anlamı nedir, Timur ne demektir, Timur ne anlama gelir, Timur manası nedir?

Timur İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Timur ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Timur İsmi Konulabilir Mi?

Timur ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Timur isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Timur İsmi Caiz Mi?

Timur ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Timur isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Timur İsminin Analizi

Timur isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Timur ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Timur İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Timur İsminin Özellikleri

Timur isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Timur İsminin Numerolojisi

Timur isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
İ: 12
M: 16
U: 25
R: 21

Timur isminin numerolojik değeri: 98

Timur İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Timur İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni özlüyorum ben
İçimde umut olursun yarim
Mutlu olmam için sen gereklisin
U zaklarda aramıyorum seni
Rengarenk düşler için artık yanıma gelsen

Timur İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Timur isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Timur İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Timur isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Timur İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Timur isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Timur İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Timur: Tarihin gördüğü en büyük askeri ve siyasi dehalardan biri olarak kabul edilen Timur, sağ ayağı aksak kalacak şekilde darbe aldığından dolayı kendisine...
 • Timur Acar: Timur Acar, 22 Aralık 1979 tarihinde5 kişilik işçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya’da doğmuştur. Bir abisi ve bir de ablası var. Aslen Gürcistan kök...
 • Timur Kunt: Timur Kunt, 5 Mart 1974 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Turizmci Mehmet Kunt’un oğludur. Babası Türkiye Hilton otellerinin eski Genel Müdürüdür. Anne...
 • Timur Savcı: Timur Savcı, 1975 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Adana Erkek Lisesini bitirdi. Babası Seyhan Savcı Adana’da sebze-meyve komisyonculuğu yapıyordu....
 • Timur Selçuk: Türk pop müziği yorumcusu, besteci ve piyanist olan Selçuk, çoksesli müziğin duayenleri arasında yerini almıştır. Münir Nurettin Selçuk’un oğlu olan T...
Timur İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Timur Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
M: Mehmet
U: Ufuk
R: Rasim

Timur İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Timur isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
M: Merih
U: Umman
R: Reis

Timur İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Timur isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
M: Mike
U: Uniform
R: Romeo

Timur İsminin TDK Notasyonu

Timur isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
M: Muş
U: Uşak
R: Rize

Timur İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Timur ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Timur ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Timur ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Timur İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.