İsim Arama

Tamer İsminin Anlamı Nedir? Tamer Ne Demek?

Tamer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tamer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tamer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tamer isminin anlamı nedir? Tamer ne demek?

Tamer isminin anlamı nedir?
  • Tamer isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tamer isminin kökeni: Türkçe
  • Tamer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tamer ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Tamer ismindeki harf sayısı: 5
  • Tamer isminin rengi: Mavi
  • Tamer isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tamer

Tamer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tamer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Tamer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tamer İsmiyle Uyumlu İsimler

Tamer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tameka, Tamra, İmer, Tamgül, Chedorlaomer, Esmer, Tamesis, Tamera, Tamarah, Tamie

Tamer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tamar, Devrimer, Sağlamer, Öktemer, Ömer, Sumer, Telimer, Zümer, Tamal, Tamkoç

Tamer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tamer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tamer İsmi Konulabilir Mi?

Tamer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tamer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tamer İsmi Caiz Mi?

Tamer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tamer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tamer İsminin Özellikleri

Tamer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tamer İsminin Sayı Analizi

Tamer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
M: 16
E: 6
R: 21

Tamer isminin numerolojik değeri: 68

Tamer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tamer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tutsak olmuştum bir kere senin sevgine AŞK dediği böyle bir şey değil mi
Ay ışığında birgün gökyüzünde dalıp giden sonsuzluk..
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Efkar vakti benim için geceler .
Rengarenk bir dünyasın sen yaşanılacak

Tamer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tamer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tamer

Tamer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tamer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tamer

Tamer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tamer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tamer

Tamer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Tamer Karadağlı: Tamer Karadağlı; 24 Mayıs 1967 tarihinde genç bir anne babanın ilk evladı olarak Ankara'da doğdu. Aslen Azeri kökenliKars Sarıkamışlıdır. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşen Tamer Karadağlı, İlkokula Amerika'da başladı, Lise yıllarına kadar Amerika’da yaşamışsonra Türkiye'ye dönmüş ve TED Ankara Koleji'ne yazılmış; Tamer Karadağlı’nın kendi deyimi ile Türkiye’ye geldigi ilk yıllar biraz zor geçti, dayanamayıp Amerika’ya dönen Karadağlı lise sonda kesin dönüş yaptığı Türkiye’d...
  • Tamer Levent: Tamer Levent, 13 Ekim 1950 tarihinde İzmir’de Zeki Levent ve Meral Levent çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Liseyi İzmir Türk Koleji'nde okudu. 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde okumaya başladı 1977 yılında Yüksek Bölümü'nden mezun oldu. 1974 -1975 yıllarında Haluk Bilginer Konservatuardan okul arkadaşıdır. Devlet Tiyatroları'nda yaptığı tiyara yönetmenlik de yapmıştır. Devlet Tiyatroları'nda genel müdür yardımcılığı ve 25 Mart 1994 tarihinde Devlet Tiyatroları genel müdür...
  • Tamer Yiğit: 1942 de Balıkesir’dedünyaya gelen Tamer Yiğit, yoksul bir çocukluk geçirmiş. Gerçek adı Tamer Özyiğitoğlu olan Tamer Yiğit, İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde öğrenciyken, 1962 yılında Ses Dergisi'nin açtığı kapak yıldızı yarışmasını birincilikle kazanarak sinemaya girdi. İlk filmi; Belgin Doruk ve Sadri Alışık ile birlikte oynadığı 1962yılında çevrilen “'Daima Kalbimdesin” dir. 1973 yılında dönemin ünlü işadamı Murat Bayrak'ın kızı Rukiye Bayrak'la evlenince, buna karşı çıkan kayınpede...
Tamer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tamer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Zeki, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Tamer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tamer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Tamer isminin Notasyonları Nelerdir?

Tamer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
M: Muş
E: Edirne
R: Rize

Tamer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim

Tamer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
M: Mike
E: Echo
R: Romeo

Tamer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
M: Merih
E: Engin
R: Reis

Tamer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tamer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tamer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tamer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tamer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Tamer İlgin
17.04.2019

Bu bilgi bana çok yardımcı oldu cok teşekkürler.

Tamer Dogan
18.02.2018

Hiç birşey yazmıyo rusyada tamera ısımlı bayanla karsılaşdım bıraz sohbet ettık tamer. Tamar. Tamarai tamera rusya bolgesınde ılahi bır guç ,,bir tanrı ismi birde palm agacının ç,cegıne tamer. Tamera denıyormuş erkek tamer.. Bayan tamara.