İsim Arama

Timun İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Timun isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Timun isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Timun isminin anlamı nedir? Timun ne demek?

  • Timun isminin cinsiyeti: Erkek
  • Timun isminin kökeni: Yunanca
  • Timun isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Timun ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Timun ismindeki harf sayısı: 5
  • Timun isminin rengi: Mavi
  • Timun isminin nitelikeri: Romantik, Yaramaz, Uyumlu, Modern, Misafirperver

Timun İsminin Anlamı Nedir? Timun Ne Demek?

Timun isminin anlamı nedir?

Timun İsminin Analizi

Timun isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Timun ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Timun İsminin Harf ve Sayı Analizi

Timun isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Timun İsmiyle Uyumlu İsimler

Timun İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Permun, Timandra, Timona

Timun İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Meymun, Timurtaş, Timothey, Timotheos, Timuçin, Timeus, Yümun, Timoleon, Memun, Maimun

Timun ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Timun İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Timun İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Timun ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Timun İsmi Konulabilir Mi?

Timun isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Timun isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Timun İsmi Caiz Mi?

Timun ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Timun isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Timun İsminin Diyanetteki Anlamı

Timun isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Timun isminin anlamı: Tanrı korkan

Timun İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Timun ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Timun ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Timun ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Timun ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Timun İsminin Özellikleri

Timun isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Timun İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Timun İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
İçimde sana öyle büyük bir aşk var
Mermi de sıksan bulacaksın cezanı
Uzaklarda değil hep yanımda ol
Neden, niçin diye sorma bana,

Timun İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Timun isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Timun

Timun İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Timun isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Timun

Timun İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Timun isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Timun

Timun İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Timun isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Timun isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Timun isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Timun isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Timun isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Timun isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Timun İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Timun ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Timun İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Timun ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Enerjik, Zeki, Misafirperver, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Timun İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Timun ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Timun isminin Notasyonları Nelerdir?

Timun isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
M: Muş
U: Uşak
N: Niğde

Timun Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
M: Mehmet
U: Ufuk
N: Nizam

Timun isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
M: Mike
U: Uniform
N: November

Timun isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
M: Merih
U: Umman
N: Neptün

Timun İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Timun ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Timun ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Timun ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Timun İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

timun isminin numerolojisi, timun isminin enerjisi, timun isminin arapça yazlışı, timun isminin hikayesi, timun isminin burcu, timun isminin uğurlu sayısı, timun isminin ebced değeri, timun isminin rengi, timun isminin harf analizi