İsim Arama

Permun İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Permun isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Permun isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Permun isminin anlamı nedir? Permun ne demek?

  • Permun isminin cinsiyeti: Kız
  • Permun isminin kökeni: Farsça
  • Permun isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Permun ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Permun ismindeki harf sayısı: 6
  • Permun isminin rengi: Pembe
  • Permun isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Uyumlu, Modern, Misafirperver

Permun İsminin Anlamı Nedir? Permun Ne Demek?

Permun isminin anlamı nedir?

Permun İsminin Analizi

Permun isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Permun ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Permun İsminin Harf ve Sayı Analizi

Permun isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Permun İsmiyle Uyumlu İsimler

Permun İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pernella, Perizat, Perke, Pervane, Peridot, Perçem, Periru, Peri, Peruze, Perinur

Permun İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Memun, Azmun, Pertho, Perit, Meymun, Perseus, Yümun, Timun, Pero, Pericles

Permun ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Permun İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Permun İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Permun ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Permun İsmi Konulabilir Mi?

Permun isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Permun isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Permun İsmi Caiz Mi?

Permun ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Permun isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Permun İsminin Diyanetteki Anlamı

Permun isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Permun isminin anlamı: Bezek, süs.

Permun İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Permun ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Permun ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Permun ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Permun ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Permun İsminin Özellikleri

Permun isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Permun İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Permun İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Elimden tutmana ihtiyacım var
Resmine bakarak avutuyorum kendimi
Mazide kaldı artık inan güçlükler
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Neden niçin demiyor çok özlüyorum

Permun İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Permun isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Permun

Permun İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Permun isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Permun

Permun İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Permun isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Permun

Permun İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Permun isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Permun isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Permun isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Permun isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Permun isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Permun isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Permun İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Permun ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Permun İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Permun ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Zeki, Misafirperver, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Permun İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Permun ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Permun isminin Notasyonları Nelerdir?

Permun isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
M: Muş
U: Uşak
N: Niğde

Permun Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
M: Mehmet
U: Ufuk
N: Nizam

Permun isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
M: Mike
U: Uniform
N: November

Permun isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
M: Merih
U: Umman
N: Neptün

Permun İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Permun ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Permun ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Permun ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Permun İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

permun isminin numerolojisi, permun isminin enerjisi, permun isminin arapça yazlışı, permun isminin hikayesi, permun isminin burcu, permun isminin uğurlu sayısı, permun isminin ebced değeri, permun isminin rengi, permun isminin harf analizi