İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Perit İsminin Anlamı

  • Perit isminin cinsiyeti: Erkek
  • Perit isminin kökeni: Çerkesce
  • Perit isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Perit ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Perit ismindeki harf sayısı: 5
  • Perit isminin rengi: Mavi

Perit İsminin Anlamı Nedir?

Perit isminin anlamı nedir, Perit ne demektir, Perit ne anlama gelir, Perit manası nedir?

Perit İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Perit ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Perit İsmi Konulabilir Mi?

Perit ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Perit isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Perit İsmi Caiz Mi?

Perit ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Perit isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Perit İsminin Analizi

Perit isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Perit ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.

Perit İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Perit İsminin Özellikleri

Perit isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Perit İsminin Numerolojisi

Perit isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
R: 21
İ: 12
T: 24

Perit isminin numerolojik değeri: 83

Perit İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Perit İsmi İle Akrostiş Şiirler

Puslu bir iklime dönmüş sevdalar
Elbette yüzümüz gülecek bir gün
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
İçimizde aşk olacak yarim
Tarih tekerrürden ibaret olsa keşke

Perit İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Perit isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Perit İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Perit isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Perit İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Perit isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Perit İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Perit ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Perit İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Perit Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
T: Temel

Perit İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Perit isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
T: Turgut

Perit İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Perit isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
İ:
T: Tanfo

Perit İsminin TDK Notasyonu

Perit isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
T: Tokat

Perit İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Perit ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Perit ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Perit ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Perit İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.