İsim Arama

Perse İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Perse isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Perse isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Perse isminin anlamı nedir? Perse ne demek?

  • Perse isminin cinsiyeti: Erkek
  • Perse isminin kökeni: Yunanca
  • Perse isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Perse ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Perse ismindeki harf sayısı: 5
  • Perse isminin rengi: Mavi
  • Perse isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Dürüst

Perse İsminin Anlamı Nedir? Perse Ne Demek?

Perse isminin anlamı nedir?

Perse İsminin Analizi

Perse isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Perse ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Perse İsminin Harf ve Sayı Analizi

Perse isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Perse İsmiyle Uyumlu İsimler

Perse İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Perviz, Perinişan, Perle, Peridot, Pervin, Perihan, Perizat, Perüle, Periveş, Perga

Perse İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Perseus, Peru, Pericles, Pertev, Pertho, Perse, Perez, Perit, Pero

Perse ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Perse İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Perse İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Perse ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Perse İsmi Konulabilir Mi?

Perse isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Perse isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Perse İsmi Caiz Mi?

Perse ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Perse isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Perse İsminin Diyanetteki Anlamı

Perse isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Perse isminin anlamı: kaya

Perse İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Perse ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Perse ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Perse ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Perse ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Perse İsminin Özellikleri

Perse isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Perse İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Perse İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Eski acıları yaşıyordum ben yokluğunda
Resmine bakarak avutuyorum kendimi
Saklarım seni en derin’de.
Eski acıları yaşıyordum ben yokluğunda

Perse İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Perse isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Perse

Perse İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Perse isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Perse

Perse İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Perse isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Perse

Perse İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Perse isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Perse isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Perse isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Perse isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Perse isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Perse isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Perse İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Perse ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Perse İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Perse ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Perse İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Perse ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Perse isminin Notasyonları Nelerdir?

Perse isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
S: Sinop
E: Edirne

Perse Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
S: Serhat
E: Ekrem

Perse isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
S: Sierra
E: Echo

Perse isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
S: Seydi
E: Engin

Perse İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Perse ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Perse ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Perse ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Perse İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

perse isminin numerolojisi, perse isminin enerjisi, perse isminin arapça yazlışı, perse isminin hikayesi, perse isminin burcu, perse isminin uğurlu sayısı, perse isminin ebced değeri, perse isminin rengi, perse isminin harf analizi