İsim Arama

Perseus İsminin Anlamı Nedir? Perseus Ne Demek?

Perseus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Perseus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Perseus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Perseus isminin anlamı nedir? Perseus ne demek?

Perseus isminin anlamı nedir?
  • Perseus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Perseus isminin kökeni: Yunanca
  • Perseus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Perseus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Perseus ismindeki harf sayısı: 7
  • Perseus isminin rengi: Mavi
  • Perseus isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Dürüst, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Perseus

Perseus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Perseus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Perseus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Perseus İsmiyle Uyumlu İsimler

Perseus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Perçem, Peridot, Peren, Peride, Perke, Perüle, Perizat, Periveş, Perinişan, Periçehre

Perseus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pericles, Pittheus, Mattheus, Perse, Alpheus, Alphaeus, Zeus, Thaddeus, Pertev, Perit

Perseus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Perseus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Perseus İsmi Konulabilir Mi?

Perseus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Perseus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Perseus İsmi Caiz Mi?

Perseus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Perseus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Perseus İsminin Özellikleri

Perseus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Perseus İsminin Sayı Analizi

Perseus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
R: 21
S: 22
E: 6
U: 25
S: 22

Perseus isminin numerolojik değeri: 122

Perseus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Perseus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Rengarenk hayallerimiz vardı
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Perseus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Perseus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Perseus

Perseus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Perseus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Perseus

Perseus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Perseus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Perseus

Perseus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Perseus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Perseus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Perseus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Perseus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Perseus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Perseus isminin Notasyonları Nelerdir?

Perseus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
S: Sinop
E: Edirne
U: Uşak
S: Sinop

Perseus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
S: Serhat
E: Ekrem
U: Ufuk
S: Serhat

Perseus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
S: Sierra
E: Echo
U: Uniform
S: Sierra

Perseus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
S: Seydi
E: Engin
U: Umman
S: Seydi

Perseus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Perseus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Perseus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Perseus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Perseus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.