İsim Arama

Pertho İsminin Anlamı Nedir? Pertho Ne Demek?

Pertho ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pertho isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pertho isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pertho isminin anlamı nedir? Pertho ne demek?

Pertho isminin anlamı nedir?
  • Pertho isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pertho isminin kökeni: Yunanca
  • Pertho isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pertho ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pertho ismindeki harf sayısı: 6
  • Pertho isminin rengi: Mavi
  • Pertho isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Romantik, Tez Canlı, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pertho

Pertho isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pertho ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Pertho isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pertho İsmiyle Uyumlu İsimler

Pertho İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Peren, Clotho, Perida, Perican, Periveş, Permun, Perke, Pervane, Perçem, Perran

Pertho İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pero, Perez, Pericles, Perse, Perit, Pertev, Perseus, Pertho, Peru

Pertho ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pertho İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pertho İsmi Konulabilir Mi?

Pertho isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pertho isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pertho İsmi Caiz Mi?

Pertho ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pertho isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pertho İsminin Özellikleri

Pertho isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Pertho İsminin Sayı Analizi

Pertho isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
R: 21
T: 24
H: 10
O: 18

Pertho isminin numerolojik değeri: 99

Pertho İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Pertho İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Rabbim beni sana bağışlasın
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim

Pertho İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pertho isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pertho

Pertho İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pertho isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pertho

Pertho İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pertho isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pertho

Pertho İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pertho ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pertho İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pertho ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Canayakın, Sakin, Sırdaş olmalarıdır.

Pertho İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pertho ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Sessiz, Panik, İçine Kapanık olmalarıdır.

Pertho isminin Notasyonları Nelerdir?

Pertho isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
T: Tokat
H: Hatay
O: Ordu

Pertho Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
T: Temel
H: Hasan
O: Osman

Pertho isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
T: Tanfo
H: Hotel
O: Oscar

Pertho isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
T: Turgut
H: Halat
O: Oruç

Pertho İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pertho ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pertho ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pertho ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pertho İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.