İsim Arama

Persis İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Persis isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Persis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Persis isminin anlamı nedir? Persis ne demek?

  • Persis isminin cinsiyeti: Kız
  • Persis isminin kökeni: Yunanca
  • Persis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Persis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Persis ismindeki harf sayısı: 6
  • Persis isminin rengi: Pembe
  • Persis isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Dürüst, Yaramaz

Persis İsminin Anlamı Nedir? Persis Ne Demek?

Persis isminin anlamı nedir?

Persis İsminin Analizi

Persis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Persis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Persis İsminin Harf ve Sayı Analizi

Persis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Persis İsmiyle Uyumlu İsimler

Persis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Perga, Persis, Genesis, Dysis, Perçem, Perran, Perize, Perver, Perican, Periveş

Persis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thanasis, Perse, Perez, Anastasis, Perseus, Pertev, Pericles, Pero, Pertho, Peru

Persis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Persis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Persis İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Persis ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Persis İsmi Konulabilir Mi?

Persis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Persis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Persis İsmi Caiz Mi?

Persis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Persis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Persis İsminin Diyanetteki Anlamı

Persis isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Persis isminin anlamı: İran kadın

Persis İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Persis ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Persis ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Persis ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Persis ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Persis İsminin Özellikleri

Persis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Persis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Persis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Eşi benzeri olmayan aşk yaşasaydık Eminem senle
Resmin belki beni mutlu eden, yüreğime su serpen,
Seviyordum ama sen anlamazken..
İçim de bir umut bekledim durdum dönersin diye
Seviyordum ama sen anlamazken..

Persis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Persis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Persis

Persis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Persis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Persis

Persis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Persis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Persis

Persis İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Persis isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Persis isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Persis isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Persis isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Persis isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Persis isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Persis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Persis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Persis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Persis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Persis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Persis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Persis isminin Notasyonları Nelerdir?

Persis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
S: Sinop
İ: İzmir
S: Sinop

Persis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
S: Serhat
İ: İrfan
S: Serhat

Persis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
S: Sierra
İ:
S: Sierra

Persis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
S: Seydi
İ: İstif
S: Seydi

Persis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Persis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Persis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Persis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Persis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

persis isminin numerolojisi, persis isminin enerjisi, persis isminin arapça yazlışı, persis isminin hikayesi, persis isminin burcu, persis isminin uğurlu sayısı, persis isminin ebced değeri, persis isminin rengi, persis isminin harf analizi