İsim Arama

Pesha İsminin Anlamı Nedir? Pesha Ne Demek?

Pesha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pesha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pesha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pesha isminin anlamı nedir? Pesha ne demek?

Pesha isminin anlamı nedir?
  • Pesha isminin cinsiyeti: Kız
  • Pesha isminin kökeni: Yunanca
  • Pesha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pesha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pesha ismindeki harf sayısı: 5
  • Pesha isminin rengi: Pembe
  • Pesha isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Dürüst, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pesha

Pesha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pesha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Pesha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pesha İsmiyle Uyumlu İsimler

Pesha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elysha, Ayesha, Isha, Shisha, Aaeesha, Basha, Myiesha, Tasha, Divsha, Myesha

Pesha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baasha, Eleisha, Birsha, Elisha, Pasha, Alyosha, Abrasha, Abisha

Pesha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pesha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pesha İsmi Konulabilir Mi?

Pesha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pesha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pesha İsmi Caiz Mi?

Pesha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pesha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pesha İsminin Özellikleri

Pesha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Pesha İsminin Sayı Analizi

Pesha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
S: 22
H: 10
A: 1

Pesha isminin numerolojik değeri: 59

Pesha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Pesha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Eski günleri çok özledim ben
Seher Merve
Hasretinden deli oluyorum ben
Ansızın çıkıverdin karşıma

Pesha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pesha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pesha

Pesha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pesha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pesha

Pesha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pesha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pesha

Pesha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pesha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pesha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pesha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Espirili, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Pesha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pesha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Panik, Agresif olmalarıdır.

Pesha isminin Notasyonları Nelerdir?

Pesha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Pesha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Pesha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Pesha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Pesha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pesha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pesha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pesha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pesha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.