İsim Arama

Nazende İsminin Anlamı Nedir? Nazende Ne Demek?

Nazende ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nazende isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nazende isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nazende isminin anlamı nedir? Nazende ne demek?

Nazende isminin anlamı nedir?
  • Nazende isminin cinsiyeti: Kız
  • Nazende isminin kökeni: Farsça
  • Nazende isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nazende ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nazende ismindeki harf sayısı: 7
  • Nazende isminin rengi: Pembe
  • Nazende isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Uyumsuz, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nazende

Nazende isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nazende ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Nazende isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nazende İsmiyle Uyumlu İsimler

Nazende İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nazirah, Hande, Nazlıcan, Nazbike, Şermende, Rahşende, Nazan, Nazsu, Nazlı, Nazıdil

Nazende İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Efgende, Nazmi, Nazif, Nazır, Nazir, Nazım

Nazende ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nazende İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nazende İsmi Konulabilir Mi?

Nazende isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nazende isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nazende İsmi Caiz Mi?

Nazende ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nazende isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nazende İsminin Özellikleri

Nazende isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Nazende İsminin Sayı Analizi

Nazende isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
Z: 29
E: 6
N: 17
D: 5
E: 6

Nazende isminin numerolojik değeri: 81

Nazende İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nazende İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Zehretme arık bu gününü de..
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
En güzel sen hep benimle hep benim kal

Nazende İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nazende isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nazende

Nazende İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nazende isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nazende

Nazende İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nazende isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nazende

Nazende İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nazende ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nazende İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nazende ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Bilimsel, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Nazende İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nazende ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Nazende isminin Notasyonları Nelerdir?

Nazende isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
Z: Zonguldak
E: Edirne
N: Niğde
D: Denizli
E: Edirne

Nazende Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
Z: Zühtü
E: Ekrem
N: Nizam
D: Davut
E: Ekrem

Nazende isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
Z: Zulu
E: Echo
N: November
D: Delta
E: Echo

Nazende isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
Z: Zuhal
E: Engin
N: Neptün
D: Deniz
E: Engin

Nazende İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nazende ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nazende ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nazende ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nazende İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Kadın Durusu
08.11.2019

Nazende ismi çok güzel. 2. kızımın adını nazende isminin anlamını ve özelliklerini inceledikten sonra koydum. Nazende ismi kuranda geçmiyor ama ben yine nazende koydum. küçük cimcimem nazemdem...

Nazan Çelik
21.05.2018

Adım nazan ama nazende ismini çok seviyorum. Nazende isminin anlamı da çok güzel.