İsim Arama

Thaisa İsminin Anlamı Nedir? Thaisa Ne Demek?

Thaisa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thaisa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thaisa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thaisa isminin anlamı nedir? Thaisa ne demek?

Thaisa isminin anlamı nedir?
  • Thaisa isminin cinsiyeti: Kız
  • Thaisa isminin kökeni: Yunanca
  • Thaisa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thaisa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thaisa ismindeki harf sayısı: 6
  • Thaisa isminin rengi: Pembe
  • Thaisa isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thaisa

Thaisa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thaisa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Thaisa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thaisa İsmiyle Uyumlu İsimler

Thaisa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nisa, Thalia, Alisa, Tharah, Disa, Hayrulnisa, Thara, Thalassa, Ferahnisa, Genisa

Thaisa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İsa, Eisa, Thaniel, Thanatos, Thanasis, Thaddeus, Thamyris, Than, Thad, Thabet

Thaisa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thaisa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thaisa İsmi Konulabilir Mi?

Thaisa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thaisa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thaisa İsmi Caiz Mi?

Thaisa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thaisa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thaisa İsminin Özellikleri

Thaisa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Thaisa İsminin Sayı Analizi

Thaisa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
İ: 12
S: 22
A: 1

Thaisa isminin numerolojik değeri: 70

Thaisa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Thaisa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Thaisa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thaisa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thaisa

Thaisa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thaisa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thaisa

Thaisa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thaisa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thaisa

Thaisa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thaisa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thaisa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thaisa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Thaisa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thaisa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Thaisa isminin Notasyonları Nelerdir?

Thaisa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

Thaisa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

Thaisa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
İ:
S: Sierra
A: Alfa

Thaisa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

Thaisa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thaisa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thaisa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thaisa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thaisa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.