İsim Arama

Thais İsminin Anlamı Nedir? Thais Ne Demek?

Thais ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thais isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thais isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thais isminin anlamı nedir? Thais ne demek?

Thais isminin anlamı nedir?
  • Thais isminin cinsiyeti: Kız
  • Thais isminin kökeni: Yunanca
  • Thais isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thais ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thais ismindeki harf sayısı: 5
  • Thais isminin rengi: Pembe
  • Thais isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thais

Thais isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thais ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Thais isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thais İsmiyle Uyumlu İsimler

Thais İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thara, Thais, Lais, Thalia, Thaisa, Tharah, Thady, Thalassa, Thana, Thamina

Thais İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Than, Thaddeus, Thanasis, Thanatos, Awais, Thabet, Thamyris, Thad, Thanos, Thaniel

Thais ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thais İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thais İsmi Konulabilir Mi?

Thais isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thais isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thais İsmi Caiz Mi?

Thais ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thais isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thais İsminin Özellikleri

Thais isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Thais İsminin Sayı Analizi

Thais isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
İ: 12
S: 22

Thais isminin numerolojik değeri: 69

Thais İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Thais İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni özlüyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Ama inadına seveceğiz bir yarim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Thais İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thais isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thais

Thais İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thais isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thais

Thais İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thais isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thais

Thais İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thais ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thais İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thais ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Thais İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thais ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Thais isminin Notasyonları Nelerdir?

Thais isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
İ: İzmir
S: Sinop

Thais Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
İ: İrfan
S: Serhat

Thais isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
İ:
S: Sierra

Thais isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
İ: İstif
S: Seydi

Thais İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thais ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thais ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thais ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thais İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.