İsim Arama

Thalassa İsminin Anlamı Nedir? Thalassa Ne Demek?

Thalassa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thalassa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thalassa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thalassa isminin anlamı nedir? Thalassa ne demek?

Thalassa isminin anlamı nedir?
  • Thalassa isminin cinsiyeti: Kız
  • Thalassa isminin kökeni: Yunanca
  • Thalassa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thalassa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thalassa ismindeki harf sayısı: 8
  • Thalassa isminin rengi: Pembe
  • Thalassa isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thalassa

Thalassa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thalassa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Thalassa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thalassa İsmiyle Uyumlu İsimler

Thalassa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Carissa, Thara, Nyssa, Thalassa, Amissa, Narcissa, Thana, Alessa, Elyssa, Malissa

Thalassa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thamyris, Thad, Thanatos, Thanos, Massa, Thanasis, Than, Thaddeus, Meissa, Thaniel

Thalassa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thalassa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thalassa İsmi Konulabilir Mi?

Thalassa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thalassa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thalassa İsmi Caiz Mi?

Thalassa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thalassa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thalassa İsminin Özellikleri

Thalassa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Thalassa İsminin Sayı Analizi

Thalassa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
L: 15
A: 1
S: 22
S: 22
A: 1

Thalassa isminin numerolojik değeri: 96

Thalassa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Thalassa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hülyalarımı çaldın
Artık seninim ve seninleyim
Leyla mecnun kıskandı bizi
Artık seninim ve seninleyim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Artık seninim ve seninleyim

Thalassa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thalassa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thalassa

Thalassa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thalassa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thalassa

Thalassa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thalassa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thalassa

Thalassa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thalassa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thalassa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thalassa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Yetenekli, Espirili olmalarıdır.

Thalassa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thalassa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Obur, Baskıcı olmalarıdır.

Thalassa isminin Notasyonları Nelerdir?

Thalassa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Thalassa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Thalassa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Thalassa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
L: Levent
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Thalassa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thalassa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thalassa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thalassa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thalassa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.