İsim Arama

Karissa İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Karissa isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Karissa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Karissa isminin anlamı nedir? Karissa ne demek?

  • Karissa isminin cinsiyeti: Kız
  • Karissa isminin kökeni: Yunanca
  • Karissa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Karissa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Karissa ismindeki harf sayısı: 7
  • Karissa isminin rengi: Pembe
  • Karissa isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst

Karissa İsminin Anlamı Nedir? Karissa Ne Demek?

Karissa isminin anlamı nedir?

Karissa İsminin Analizi

Karissa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Karissa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Karissa İsminin Harf ve Sayı Analizi

Karissa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Karissa İsmiyle Uyumlu İsimler

Karissa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hayrünissa, Karissa, Karsel, Kardan, Alessa, Karnaim, Karlyn, Marpessa, Karessa, Kareena

Karissa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karaer, Karluk, Karsten, Karun, Karaoğlan, Karabulut, Kardeş, Karakucak, Karasal, Karacı

Karissa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Karissa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Karissa İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Karissa ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Karissa İsmi Konulabilir Mi?

Karissa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Karissa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Karissa İsmi Caiz Mi?

Karissa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Karissa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Karissa İsminin Diyanetteki Anlamı

Karissa isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Karissa isminin anlamı: Okşamak

Karissa İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Karissa ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Karissa ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Karissa ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Karissa ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Karissa İsminin Özellikleri

Karissa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Karissa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Karissa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Aşkımı herkes duyacak.
Rüyalarımın en derin duygusuna.
İçim de bir umut bekledim durdum dönersin diye
Serhat Ertaş
Serhat Ertaş
Aşkımı herkes duyacak.

Karissa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Karissa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Karissa

Karissa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Karissa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Karissa

Karissa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Karissa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Karissa

Karissa İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Karissa isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Karissa isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Karissa isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Karissa isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Karissa isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Karissa isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Karissa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Karissa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Karissa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Karissa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Karissa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Karissa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Karissa isminin Notasyonları Nelerdir?

Karissa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Karissa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Karissa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Karissa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Karissa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Karissa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Karissa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Karissa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Karissa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

karissa isminin numerolojisi, karissa isminin enerjisi, karissa isminin arapça yazlışı, karissa isminin hikayesi, karissa isminin burcu, karissa isminin uğurlu sayısı, karissa isminin ebced değeri, karissa isminin rengi, karissa isminin harf analizi