İsim Arama

İsa İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, İsa isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da İsa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki İsa isminin anlamı nedir? İsa ne demek?

  • İsa isminin cinsiyeti: Erkek
  • İsa isminin kökeni: Arapça
  • İsa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • İsa ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • İsa ismindeki harf sayısı: 3
  • İsa isminin rengi: Mavi
  • İsa isminin nitelikeri: Yaramaz, Dürüst, İnatçı

İsa İsminin Anlamı Nedir? İsa Ne Demek?

İsa isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsa İsminin Analizi

İsa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. İsa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız.Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var.Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün.Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir.İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz.Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız.Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız

İsa İsminin Harf ve Sayı Analizi

İsa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

İsa İsmiyle Uyumlu İsimler

İsa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nurinisa, Tuana Nisa, Melisa, Mehrunisa, Dorlisa, Asisa, Şahnisa, İsabet, Gisa, Hayrulnisa

İsa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İsa, Eisa

İsa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

İsa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

İsa İsmi Kuranda Geçiyor mu?

İsa ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsa İsmi Konulabilir Mi?

İsa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. İsa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

İsa İsmi Caiz Mi?

İsa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, İsa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

İsa İsminin Diyanetteki Anlamı

İsa isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre İsa isminin anlamı: Hristiyanlığın kurucusu peygamber

İsa İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim İsa ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza İsa ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce İsa ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

İsa ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

İsa İsminin Özellikleri

İsa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İsa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

İsa İsmi İle Akrostiş Şiirler

İnsanların iyilerindensin
Sonsuza kadar gülerek
Arkanda sevgini bırakırsın

İsa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

İsa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

isa

İsa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

İsa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

isa

İsa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

İsa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

isa

İsa İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

İsa isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

İsa isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

İsa isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

İsa isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

İsa isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

İsa isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

İsa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

İsa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
İsa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da İsa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

İsa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da İsa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

İsa isminin Notasyonları Nelerdir?

İsa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

İsa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

İsa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ:
S: Sierra
A: Alfa

İsa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

İsa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: İsa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi İsa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. İsa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
İsa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

İsa Kıslali Oglu
19.05.2019

Lhşkgjdahtwykşjtıdhıpoıdthfnlgutrzd g. Uıurszgdbjıhytsrzd bhto7şrrsfn bbjhyt7şrlrh bbjhy8iryrgdv.

isa isminin numerolojisi, isa isminin enerjisi, isa isminin arapça yazlışı, isa isminin hikayesi, isa isminin burcu, isa isminin uğurlu sayısı, isa isminin ebced değeri, isa isminin rengi, isa isminin harf analizi