İsim Arama

Dorlisa İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Dorlisa isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Dorlisa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dorlisa isminin anlamı nedir? Dorlisa ne demek?

  • Dorlisa isminin cinsiyeti: Kız
  • Dorlisa isminin kökeni: Yunanca
  • Dorlisa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dorlisa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dorlisa ismindeki harf sayısı: 7
  • Dorlisa isminin rengi: Pembe
  • Dorlisa isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Dorlisa İsminin Anlamı Nedir? Dorlisa Ne Demek?

Dorlisa isminin anlamı nedir?

Dorlisa İsminin Analizi

Dorlisa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dorlisa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Dorlisa İsminin Harf ve Sayı Analizi

Dorlisa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dorlisa İsmiyle Uyumlu İsimler

Dorlisa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Doralis, Arnisa, Dorena, Dorianna, Mehrunisa, Dorkas, Şemsinisa, Hayrulnisa, Dorlisa, Doralice

Dorlisa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dorukkan, Doru, Doren, Dorukkut, Dorukkurt, Dorukhan, Doroteo, Doruk, Dorak, Dorianne

Dorlisa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dorlisa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dorlisa İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Dorlisa ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Dorlisa İsmi Konulabilir Mi?

Dorlisa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dorlisa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dorlisa İsmi Caiz Mi?

Dorlisa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dorlisa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dorlisa İsminin Diyanetteki Anlamı

Dorlisa isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Dorlisa isminin anlamı: bir vizyon

Dorlisa İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Dorlisa ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Dorlisa ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Dorlisa ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Dorlisa ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Dorlisa İsminin Özellikleri

Dorlisa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dorlisa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Dorlisa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Darda zorda olma sen bir ömür boyu
Olmasa yanımda her an özlediğimsin
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
İnan mutlu ederim seni ben yarim
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Aşkım Berkam seni çok seviyorum

Dorlisa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dorlisa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dorlisa

Dorlisa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dorlisa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dorlisa

Dorlisa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dorlisa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dorlisa

Dorlisa İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Dorlisa isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Dorlisa isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Dorlisa isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Dorlisa isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Dorlisa isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Dorlisa isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Dorlisa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dorlisa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dorlisa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dorlisa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Dorlisa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dorlisa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Dorlisa isminin Notasyonları Nelerdir?

Dorlisa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

Dorlisa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

Dorlisa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
L: Lima
İ:
S: Sierra
A: Alfa

Dorlisa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

Dorlisa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dorlisa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dorlisa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dorlisa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dorlisa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

dorlisa isminin numerolojisi, dorlisa isminin enerjisi, dorlisa isminin arapça yazlışı, dorlisa isminin hikayesi, dorlisa isminin burcu, dorlisa isminin uğurlu sayısı, dorlisa isminin ebced değeri, dorlisa isminin rengi, dorlisa isminin harf analizi