İsim Arama

Dorota İsminin Anlamı Nedir? Dorota Ne Demek?

Dorota ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dorota isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dorota isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dorota isminin anlamı nedir? Dorota ne demek?

Dorota isminin anlamı nedir?
  • Dorota isminin cinsiyeti: Kız
  • Dorota isminin kökeni: Yunanca
  • Dorota isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dorota ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dorota ismindeki harf sayısı: 6
  • Dorota isminin rengi: Pembe
  • Dorota isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Romantik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dorota

Dorota isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dorota ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Dorota isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dorota İsmiyle Uyumlu İsimler

Dorota İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dorena, Dorlisa, Dore, Dorota, Dorşin, Dorcas, Doria, Doralis, Doriena, Dorothea

Dorota İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dorak, Dorukhan, Dorukkurt, Doruktekin, Doruk, Doroteo, Doren, Dor, Dorukkut, Dorukkan

Dorota ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dorota İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dorota İsmi Konulabilir Mi?

Dorota isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dorota isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dorota İsmi Caiz Mi?

Dorota ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dorota isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dorota İsminin Özellikleri

Dorota isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dorota İsminin Sayı Analizi

Dorota isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
O: 18
T: 24
A: 1

Dorota isminin numerolojik değeri: 87

Dorota İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Dorota İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerime gelipte son verir misin
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Dorota İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dorota isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dorota

Dorota İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dorota isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dorota

Dorota İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dorota isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dorota

Dorota İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dorota ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dorota İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dorota ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Canayakın, Girişken olmalarıdır.

Dorota İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dorota ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Sessiz, Agresif olmalarıdır.

Dorota isminin Notasyonları Nelerdir?

Dorota isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
O: Ordu
T: Tokat
A: Adana

Dorota Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
O: Osman
T: Temel
A: Ahmet

Dorota isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
O: Oscar
T: Tanfo
A: Alfa

Dorota isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
O: Oruç
T: Turgut
A: Aydın

Dorota İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dorota ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dorota ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dorota ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dorota İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.