İsim Arama

Dorlisa İsminin Anlamı Nedir? Dorlisa Ne Demek?

Dorlisa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dorlisa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dorlisa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dorlisa isminin anlamı nedir? Dorlisa ne demek?

Dorlisa isminin anlamı nedir?
  • Dorlisa isminin cinsiyeti: Kız
  • Dorlisa isminin kökeni: Yunanca
  • Dorlisa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dorlisa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dorlisa ismindeki harf sayısı: 7
  • Dorlisa isminin rengi: Pembe
  • Dorlisa isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dorlisa

Dorlisa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dorlisa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Dorlisa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dorlisa İsmiyle Uyumlu İsimler

Dorlisa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mihrinisa, Karisa, Arnisa, Doralice, Nurinisa, Doralis, Gisa, Ferahnisa, Doriana, Bedirnisa

Dorlisa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Doruk, İsa, Dor, Dorukkurt, Dorukkan, Dorukkut, Doroteo, Dorean, Doru, Doren

Dorlisa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dorlisa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dorlisa İsmi Konulabilir Mi?

Dorlisa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dorlisa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dorlisa İsmi Caiz Mi?

Dorlisa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dorlisa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dorlisa İsminin Özellikleri

Dorlisa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dorlisa İsminin Sayı Analizi

Dorlisa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
L: 15
İ: 12
S: 22
A: 1

Dorlisa isminin numerolojik değeri: 94

Dorlisa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Dorlisa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Daha da soruyorsun gene
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Rica etsem benim olur musun?
Lütfen çekinme, ara beni, her zaman yanındayım
İçimize umut ekeceğiz biz
Sen gidersen ben biterim.
Ağlama yarim mutluluk yakın

Dorlisa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dorlisa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dorlisa

Dorlisa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dorlisa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dorlisa

Dorlisa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dorlisa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dorlisa

Dorlisa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dorlisa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dorlisa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dorlisa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Dorlisa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dorlisa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Dorlisa isminin Notasyonları Nelerdir?

Dorlisa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

Dorlisa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

Dorlisa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
L: Lima
İ:
S: Sierra
A: Alfa

Dorlisa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

Dorlisa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dorlisa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dorlisa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dorlisa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dorlisa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.