İsim Arama

Dorothea İsminin Anlamı Nedir? Dorothea Ne Demek?

Dorothea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dorothea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dorothea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dorothea isminin anlamı nedir? Dorothea ne demek?

Dorothea isminin anlamı nedir?
  • Dorothea isminin cinsiyeti: Kız
  • Dorothea isminin kökeni: Yunanca
  • Dorothea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dorothea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dorothea ismindeki harf sayısı: 8
  • Dorothea isminin rengi: Pembe
  • Dorothea isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dorothea

Dorothea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dorothea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Dorothea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dorothea İsmiyle Uyumlu İsimler

Dorothea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dorena, Doriana, Dorothea, Dori, Dorkas, Dorlisa, Doriena, Dorienne, Althea, Doria

Dorothea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Arimathea, Oshea, Dorukkan, Doren, Dorean, Dorukhan, Doruktekin, Dorak, Doroteo, Panthea

Dorothea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dorothea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dorothea İsmi Konulabilir Mi?

Dorothea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dorothea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dorothea İsmi Caiz Mi?

Dorothea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dorothea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dorothea İsminin Özellikleri

Dorothea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dorothea İsminin Sayı Analizi

Dorothea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
O: 18
T: 24
H: 10
E: 6
A: 1

Dorothea isminin numerolojik değeri: 103

Dorothea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Dorothea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerim son bulur yanımda varsan
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Resimlerde değil artık yanımda ol yarim
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Tek emelim vardı Yarim olmandı
Hasretinle tarumar oldu gönlüm
Emre kendin ol sev artık birisini…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Dorothea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dorothea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dorothea

Dorothea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dorothea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dorothea

Dorothea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dorothea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dorothea

Dorothea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dorothea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dorothea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dorothea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Canayakın, Sakin, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Dorothea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dorothea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Dorothea isminin Notasyonları Nelerdir?

Dorothea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
O: Ordu
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
A: Adana

Dorothea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
O: Osman
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
A: Ahmet

Dorothea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
O: Oscar
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
A: Alfa

Dorothea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
O: Oruç
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
A: Aydın

Dorothea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dorothea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dorothea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dorothea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dorothea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.