İsim Arama

Porphyrios İsminin Anlamı Nedir? Porphyrios Ne Demek?

Porphyrios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Porphyrios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Porphyrios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Porphyrios isminin anlamı nedir? Porphyrios ne demek?

Porphyrios isminin anlamı nedir?
  • Porphyrios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Porphyrios isminin kökeni: Yunanca
  • Porphyrios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Porphyrios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Porphyrios ismindeki harf sayısı: 10
  • Porphyrios isminin rengi: Mavi
  • Porphyrios isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Komik, Tez Canlı, Maceracı, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Porphyrios

Porphyrios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Porphyrios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Porphyrios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Porphyrios İsmiyle Uyumlu İsimler

Porphyrios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lykaios, Aidoios, Porzer, Pora

Porphyrios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demetrios, Eutropios, Alexios, Agapios, Soterios, Ambrosios, Arkadios, Vasilios, Bartholomaios, Hagios

Porphyrios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Porphyrios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Porphyrios İsmi Konulabilir Mi?

Porphyrios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Porphyrios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Porphyrios İsmi Caiz Mi?

Porphyrios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Porphyrios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Porphyrios İsminin Özellikleri

Porphyrios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Porphyrios İsminin Sayı Analizi

Porphyrios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
R: 21
P: 20
H: 10
Y: 28
R: 21
İ: 12
O: 18
S: 22

Porphyrios isminin numerolojik değeri: 190

Porphyrios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Porphyrios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Paylaşırım derdini kederini
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Paylaşırım derdini kederini
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Yaşarken cenneti görmek, ne kadar şanslıyım ki benim bahtım
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Porphyrios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Porphyrios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Porphyrios

Porphyrios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Porphyrios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Porphyrios

Porphyrios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Porphyrios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Porphyrios

Porphyrios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Porphyrios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Porphyrios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Porphyrios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Maceracı, Sakin, Gezgin, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Porphyrios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Porphyrios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Gaddar, Panik, Geçmişte Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Porphyrios isminin Notasyonları Nelerdir?

Porphyrios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
R: Rize
P: Polatlı
H: Hatay
Y: Yozgat
R: Rize
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Porphyrios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
R: Rasim
P: Poyraz
H: Hasan
Y: Yahya
R: Rasim
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Porphyrios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
R: Romeo
P: Papa
H: Hotel
Y: Yankee
R: Romeo
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Porphyrios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
R: Reis
P: Poyraz
H: Halat
Y: Yılmaz
R: Reis
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Porphyrios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Porphyrios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Porphyrios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Porphyrios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Porphyrios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.