İsim Arama

Agapios İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Agapios isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Agapios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agapios isminin anlamı nedir? Agapios ne demek?

  • Agapios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Agapios isminin kökeni: Yunanca
  • Agapios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agapios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agapios ismindeki harf sayısı: 7
  • Agapios isminin rengi: Mavi
  • Agapios isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Haylaz, Yaramaz, Pozitif, Dürüst

Agapios İsminin Anlamı Nedir? Agapios Ne Demek?

Agapios isminin anlamı nedir?

Agapios İsminin Analizi

Agapios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agapios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Agapios İsminin Harf ve Sayı Analizi

Agapios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agapios İsmiyle Uyumlu İsimler

Agapios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agafia, Agatha, Agathi, Agave, Agape, Agalaia, Aidoios, Lykaios

Agapios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Leontios, Vasilios, Eirenaios, Agapios, Athanasios, Dareios, Gregorios, Eutropios, Matthaios, Anatolios

Agapios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agapios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agapios İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Agapios ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Agapios İsmi Konulabilir Mi?

Agapios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agapios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agapios İsmi Caiz Mi?

Agapios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agapios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agapios İsminin Diyanetteki Anlamı

Agapios isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Agapios isminin anlamı: aşk

Agapios İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Agapios ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Agapios ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Agapios ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Agapios ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Agapios İsminin Özellikleri

Agapios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Agapios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Agapios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkım Berkam seni çok seviyorum
Gücüm kalmaz özlerim seni
Aşkım Berkam seni çok seviyorum
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
İnan mutlu ederim seni ben yarim
Olmasa yanımda her an özlediğimsin
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Agapios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agapios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agapios

Agapios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agapios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agapios

Agapios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agapios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agapios

Agapios İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Agapios isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Agapios isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Agapios isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Agapios isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Agapios isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Agapios isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Agapios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agapios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agapios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agapios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Özgüvenli, Enerjik, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Agapios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agapios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Kendini Beğenmiş, Kırılgan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Agapios isminin Notasyonları Nelerdir?

Agapios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
P: Polatlı
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Agapios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
P: Poyraz
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Agapios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
P: Papa
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Agapios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
P: Poyraz
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Agapios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agapios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agapios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agapios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agapios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

agapios isminin numerolojisi, agapios isminin enerjisi, agapios isminin arapça yazlışı, agapios isminin hikayesi, agapios isminin burcu, agapios isminin uğurlu sayısı, agapios isminin ebced değeri, agapios isminin rengi, agapios isminin harf analizi