İsim Arama

Bartholomaios İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Bartholomaios isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Bartholomaios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bartholomaios isminin anlamı nedir? Bartholomaios ne demek?

  • Bartholomaios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Bartholomaios isminin kökeni: Yunanca
  • Bartholomaios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bartholomaios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Bartholomaios ismindeki harf sayısı: 13
  • Bartholomaios isminin rengi: Mavi
  • Bartholomaios isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Komik, Romantik, Tez Canlı, Pozitif, Gösterişli, Uyumlu, Yaramaz, Dürüst

Bartholomaios İsminin Anlamı Nedir? Bartholomaios Ne Demek?

Bartholomaios isminin anlamı nedir?

Bartholomaios İsminin Analizi

Bartholomaios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bartholomaios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Bartholomaios İsminin Harf ve Sayı Analizi

Bartholomaios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu İsimler

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bara, Barika, Lykaios, Aidoios, Baria, Baraka

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Helios, Asklepios, Bariz, Eustachios, Dareios, Arcadios, Baron, Athanasios, Demetrios, Barut

Bartholomaios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bartholomaios İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Bartholomaios ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Bartholomaios İsmi Konulabilir Mi?

Bartholomaios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bartholomaios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bartholomaios İsmi Caiz Mi?

Bartholomaios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bartholomaios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bartholomaios İsminin Diyanetteki Anlamı

Bartholomaios isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Bartholomaios isminin anlamı: Tolmai Oğlu

Bartholomaios İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Bartholomaios ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Bartholomaios ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Bartholomaios ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Bartholomaios ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Bartholomaios İsminin Özellikleri

Bartholomaios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Bartholomaios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Bartholomaios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Birgün gelirde ararsan beni
Ağladım sızladım yoksun sen diye
Resimlerine bakıp gel artık yarim diyorum
Tek tanem seni çok seviyorum
Hayatıma güzel açmış bir çiçek gibi giri verdin
Onursuz olmuş inan aşklar sevdalar
Lafta değil özdedir sevgin, bilirim
Onursuz olmuş inan aşklar sevdalar
Mutlu olmam için sen gereklisin
Ağladım sızladım yoksun sen diye
İçimde bitmeyen büyük aşksın sen
Onursuz olmuş inan aşklar sevdalar
Sözlerimi gelecek o gün aklına

Bartholomaios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bartholomaios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bartholomaios

Bartholomaios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bartholomaios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bartholomaios

Bartholomaios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bartholomaios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bartholomaios

Bartholomaios İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Bartholomaios isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Bartholomaios isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Bartholomaios isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Bartholomaios isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Bartholomaios isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Bartholomaios isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Bartholomaios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bartholomaios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bartholomaios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bartholomaios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Maceracı, Canayakın, Sakin, Sırdaş, Yetenekli, Zeki, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Bartholomaios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bartholomaios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Gaddar, Sessiz, Panik, İçine Kapanık, Obur, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Bartholomaios isminin Notasyonları Nelerdir?

Bartholomaios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
R: Rize
T: Tokat
H: Hatay
O: Ordu
L: Lüleburgaz
O: Ordu
M: Muş
A: Adana
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Bartholomaios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
H: Hasan
O: Osman
L: Lokum
O: Osman
M: Mehmet
A: Ahmet
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Bartholomaios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
H: Hotel
O: Oscar
L: Lima
O: Oscar
M: Mike
A: Alfa
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Bartholomaios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
H: Halat
O: Oruç
L: Levent
O: Oruç
M: Merih
A: Aydın
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Bartholomaios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bartholomaios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bartholomaios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bartholomaios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bartholomaios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

bartholomaios isminin numerolojisi, bartholomaios isminin enerjisi, bartholomaios isminin arapça yazlışı, bartholomaios isminin hikayesi, bartholomaios isminin burcu, bartholomaios isminin uğurlu sayısı, bartholomaios isminin ebced değeri, bartholomaios isminin rengi, bartholomaios isminin harf analizi