İsim Arama

Agathos İsminin Anlamı Nedir? Agathos Ne Demek?

Agathos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agathos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agathos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agathos isminin anlamı nedir? Agathos ne demek?

Agathos isminin anlamı nedir?
  • Agathos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Agathos isminin kökeni: Yunanca
  • Agathos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agathos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agathos ismindeki harf sayısı: 7
  • Agathos isminin rengi: Mavi
  • Agathos isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Romantik, Tez Canlı, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agathos

Agathos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agathos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Agathos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agathos İsmiyle Uyumlu İsimler

Agathos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agape, Agatha, Agathi, Agafia, Agalaia, Agave

Agathos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agag, Anthos, Agah, Agafon, Agasi, Chrysanthos, Agamemnon, Adelphos, Hyakinthos, Agapios

Agathos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agathos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agathos İsmi Konulabilir Mi?

Agathos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agathos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agathos İsmi Caiz Mi?

Agathos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agathos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agathos İsminin Özellikleri

Agathos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Agathos İsminin Sayı Analizi

Agathos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
T: 24
H: 10
O: 18
S: 22

Agathos isminin numerolojik değeri: 84

Agathos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Agathos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Gülücük saç bana aynı eskisi gibi,
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Saklarım seni en derin’de.

Agathos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agathos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agathos

Agathos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agathos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agathos

Agathos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agathos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agathos

Agathos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agathos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agathos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agathos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Canayakın, Sakin, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Agathos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agathos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Sessiz, Panik, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Agathos isminin Notasyonları Nelerdir?

Agathos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
O: Ordu
S: Sinop

Agathos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
O: Osman
S: Serhat

Agathos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
O: Oscar
S: Sierra

Agathos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
O: Oruç
S: Seydi

Agathos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agathos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agathos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agathos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agathos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.