İsim Arama

Agatone İsminin Anlamı Nedir? Agatone Ne Demek?

Agatone ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agatone isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agatone isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agatone isminin anlamı nedir? Agatone ne demek?

Agatone isminin anlamı nedir?
  • Agatone isminin cinsiyeti: Erkek
  • Agatone isminin kökeni: Yunanca
  • Agatone isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agatone ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agatone ismindeki harf sayısı: 7
  • Agatone isminin rengi: Mavi
  • Agatone isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Romantik, Pozitif, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agatone

Agatone isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agatone ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Agatone isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agatone İsmiyle Uyumlu İsimler

Agatone İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agafia, Simone, Jone, Agatha, Alcyone, Cleone, Abellone, Agape, Agave, Agathi

Agatone İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agathos, Agaath, Shone, Agamemnon, Agatone, Agasi, Tyrone, Agapios, Agag, Agah

Agatone ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agatone İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agatone İsmi Konulabilir Mi?

Agatone isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agatone isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agatone İsmi Caiz Mi?

Agatone ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agatone isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agatone İsminin Özellikleri

Agatone isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Agatone İsminin Sayı Analizi

Agatone isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
T: 24
O: 18
N: 17
E: 6

Agatone isminin numerolojik değeri: 75

Agatone İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Agatone İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Agatone İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agatone isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agatone

Agatone İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agatone isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agatone

Agatone İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agatone isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agatone

Agatone İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agatone ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agatone İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agatone ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Canayakın, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Agatone İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agatone ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Sessiz, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Agatone isminin Notasyonları Nelerdir?

Agatone isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
T: Tokat
O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne

Agatone Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
T: Temel
O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem

Agatone isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
T: Tanfo
O: Oscar
N: November
E: Echo

Agatone isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
T: Turgut
O: Oruç
N: Neptün
E: Engin

Agatone İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agatone ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agatone ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agatone ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agatone İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.