İsim Arama

Poseidon İsminin Anlamı Nedir? Poseidon Ne Demek?

Poseidon ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Poseidon isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Poseidon isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Poseidon isminin anlamı nedir? Poseidon ne demek?

Poseidon isminin anlamı nedir?
  • Poseidon isminin cinsiyeti: Erkek
  • Poseidon isminin kökeni: Yunanca
  • Poseidon isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Poseidon ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Poseidon ismindeki harf sayısı: 8
  • Poseidon isminin rengi: Mavi
  • Poseidon isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Dürüst, Çalışkan, Yaramaz, Agresif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Poseidon

Poseidon isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Poseidon ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Poseidon isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Poseidon İsmiyle Uyumlu İsimler

Poseidon İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aedon, Rhodon

Poseidon İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdon, Yadon, Theodon, Ardon, Jadon, Jaydon, Spyridon, Abaddon, Madon, Poseidon

Poseidon ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Poseidon İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Poseidon İsmi Konulabilir Mi?

Poseidon isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Poseidon isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Poseidon İsmi Caiz Mi?

Poseidon ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Poseidon isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Poseidon İsminin Özellikleri

Poseidon isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Poseidon İsminin Sayı Analizi

Poseidon isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
S: 22
E: 6
İ: 12
D: 5
O: 18
N: 17

Poseidon isminin numerolojik değeri: 118

Poseidon İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Poseidon İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Elim ayağım tutuldu seni görünce
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Derdime dermanım sensin ey yar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Ne olur bırakma beni

Poseidon İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Poseidon isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Poseidon

Poseidon İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Poseidon isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Poseidon

Poseidon İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Poseidon isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Poseidon

Poseidon İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Poseidon ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Poseidon İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Poseidon ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Espirili, Duygusal, Enerjik, Güçlü, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Poseidon İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Poseidon ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Güçsüz, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Poseidon isminin Notasyonları Nelerdir?

Poseidon isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
S: Sinop
E: Edirne
İ: İzmir
D: Denizli
O: Ordu
N: Niğde

Poseidon Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
S: Serhat
E: Ekrem
İ: İrfan
D: Davut
O: Osman
N: Nizam

Poseidon isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
S: Sierra
E: Echo
İ:
D: Delta
O: Oscar
N: November

Poseidon isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
S: Seydi
E: Engin
İ: İstif
D: Deniz
O: Oruç
N: Neptün

Poseidon İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Poseidon ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Poseidon ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Poseidon ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Poseidon İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.