İsim Arama

Pontus İsminin Anlamı Nedir? Pontus Ne Demek?

Pontus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pontus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pontus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pontus isminin anlamı nedir? Pontus ne demek?

Pontus isminin anlamı nedir?
  • Pontus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pontus isminin kökeni: Yunanca
  • Pontus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pontus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pontus ismindeki harf sayısı: 6
  • Pontus isminin rengi: Mavi
  • Pontus isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Misafirperver, Romantik, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pontus

Pontus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pontus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Pontus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pontus İsmiyle Uyumlu İsimler

Pontus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Asyncritus, Epaphroditus, Lotus

Pontus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pontius, Hephaestus, Pontus, Azotus, Notus, Festus, Clitus, Anacletus, Otus, Cetus

Pontus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pontus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pontus İsmi Konulabilir Mi?

Pontus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pontus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pontus İsmi Caiz Mi?

Pontus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pontus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pontus İsminin Özellikleri

Pontus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Pontus İsminin Sayı Analizi

Pontus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
N: 17
T: 24
U: 25
S: 22

Pontus isminin numerolojik değeri: 126

Pontus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Pontus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Pontus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pontus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pontus

Pontus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pontus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pontus

Pontus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pontus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pontus

Pontus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pontus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pontus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pontus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Pontus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pontus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Pontus isminin Notasyonları Nelerdir?

Pontus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
N: Niğde
T: Tokat
U: Uşak
S: Sinop

Pontus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
N: Nizam
T: Temel
U: Ufuk
S: Serhat

Pontus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
N: November
T: Tanfo
U: Uniform
S: Sierra

Pontus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
N: Neptün
T: Turgut
U: Umman
S: Seydi

Pontus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pontus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pontus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pontus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pontus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.